«Українці відпрацьовують кармічну помилку. Бо хто Москву заснував?»

Емоційний допис дизайнерки Ольги  Навроцької – про мовне питання та не тільки

Колись дивилася інтерв’ю Кравчука, де він розповідав , як після підписання нашого виходу з совка, Єльцин за чаркою водки сказав: «Ти думаєш, що ми колись дамо вам спокій? Ніколи цього не буде». Кравчук каже, що не звернув тоді уваги на ці слова, але потім зрозумів, що то була не п’яна маячня.

А, може, бреше, знав від самого початку, що так є і буде. Бо історично вони в нас вчепилися і без крові не відпускають вже століттями. І тоді, у 90-ті нам ніби-то дозволили піти, але нашийник та цвях просто сховали.

Тільки в 2014-му ми зрозуміли, наскільки міцно вони нас тримають і не хочуть відпускати. І зрозуміли не всі, бо за ці роки звикли до нашийника і нав’язаного становища «молодшого брата» чи «сестри». Звикли так, що в незалежній країні за назвою Україна людям доводиться відвойовувати право на життя та мову.

Сьогодні перемогли з мовою, але скільки ж можна, скільки ще крутих, патріотичних хлопців будуть гинути на війні, скільки ще ? Іноді мені здається що ми відпрацьовуємо свою ж велику кармічну помилку – бо хто Москву заснував ?

I я не розумію звідки стільки ненавісті та злоби до всього українського в наших співвітчизників і тих. кого вони обрали. Я не розумію, як можна так ненавидити те, що є основою добробуту та процвітання. Це, як ненавидити та цькувати землю під ногами. Я не уявляю щоб шведи чи французи так чинили. Я не уявляю британців чи італійців,  \які б намагалися витерти свою мову та культуру з освіти.

Як достукатись до цих ідіотів , що вони рубають гілку, на якій сидять? А ті хто це штовхає – зрадники , і мета в них одна – повернути нас в стійло російською недоімперії, в бідність та залежність. Вони свідомо руйнують країну. Свідомо. Мова, армія, економіка, культура – всюди іде руйнація. І це не помилки, це кгб/фсб стратегія.

У нас весь час треба щось рятувати. Людей, тварин, природу, країну. Мову. Коли у нацїї забирають мову, нація вмирає. І як ми ще є, це тільки Богу відомо.

Facebook

Ольга Навроцька (Olga Navrotska), м.Київ

Фото: Olga Navrotska)

Напишіть відгук