Як за межами України оформити паспорт для виїзду за кордон дитині?

Коли вона народилася за кордоном, чи потрібні заяви обох батьків тощо – інформація від МЗС.

Процедура запису на прийом в карантинні часи залишається обов’язковою. Тож перед візитом просимо скористатись послугою онлайн-черги (online.mfa.gov.ua) або зателефонувати до установи.

До досягнення дитиною 16 років документи на паспорт для виїзду за кордон подає один з батьків (з 16 років – подаються самостійно). Від іншого з батьків подається заява-згода. Якщо обидва з батьків присутні під час подання документів, засвідчувати у нотаріуса заяву-згоду непотрібно.

Якщо інший з батьків не зміг приїхати, заява-згода подається нотаріально засвідченою. Заява-згода від іноземця не вимагається.

Крім цього, законодавством передбачено ще кілька випадків, коли заява-згода не потрібна. Детальніше про них: https://mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasport/pasport-gromadyanina-ukrayini-dlya-viyizdu-za-kordon?fbclid=IwAR2TA55umUqaEZ1X3q8X-aISKGAVnjSG8Z-yOqEsSr9knumzi0_iex2apeg

За посиланням ви також знайдете список необхідних документів.

Уважно вивчіть нюанси – перелік потрібних документів може відрізнятися залежно від конкретного випадку. Розглянемо найбільш поширені ситуації:

  1. Ваша дитина народилася в Україні. У неї закінчився закордонний паспорт під час перебування за кордоном. З собою треба буде взяти:

свідоцтво про народження дитини

попередній закордонний паспорт дитини

документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування дитини за кордоном

паспортні документи батьків («закордонний» паспорт або «внутрішній» паспорт громадянина України)

  1. Ваша дитина народилась за кордоном та Ви оформлюєте їй паспорт вперше. Орієнтуємося на перелік з першого випадку та додаємо довідку про реєстрацію особи громадянином України (як оформити таку довідку, ми вже розповідали в іншому пості).

Зверніть увагу: якщо свідоцтво про народження дитини було видано компетентним органом іноземної держави, не забудьте, що воно має бути засвідчене печаткою «Апостиль» або легалізоване. Також воно повинно мати засвідчений переклад українською мовою.

Діти старші 12 років мають пройти процедуру фотографування і сканування відбитків пальців, а діти старші 14 років – ще й поставити свій підпис на спеціальному пристрої (потренуйтесь вдома ).

Якщо ваша дитина тільки народилася або ще не досягла 12-річного віку, потрібно також подати одну кольорову фотокартку обличчя дитини розміром 10 на 15 см. Це фото буде зіскановано для виготовлення паспорта. Присутність дитини під час подання документів не буде обов’язковою.

Приклад правильної фотографії можна подивитись тут: https://dmsu.gov.ua/news/dms/6100.html .

Наведений вище перелік документів не є вичерпним. Пам’ятайте: наші консули завжди готові вам допомогти. Перед візитом до установи не соромтесь (не-)зайвий раз уточнити всі нюанси. Так ви заощаджуєте час і собі, і співробітникам консульства.

Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine

Фото: https://vseodetyah.com/