Зрадити «лайт» – «слов’янська» роль Тіни Кароль

Та інших київських зірок, що виступили на спільній сцені з одіозними російськими на фестивалі у Вітебську.

Крім Тіни – Ірина Білик, Наталя Бучинська, Павло Зібров, Таїсія Повалій, (хто б сумнівався?), Микола Гнатюк, гурти Luiku, Kazka, «ТіК», квартет «Гетьман», дует «Кролики» (теж – не новина). А конкурсантці з України Еліні Іващенко навіть дали спецприз – порадіємо за землячку? Адже талановита сирота, її свого часу взяла під материнське крило сама Тіна… Фанфари, квіти, українська пісня – класно!

Ні, ницо. Під час війни навіть перебувати, даруйте, на одному гектарі з ворогом – не комільфо, м’яко кажучи. Годі згадувати про спільну сцену.

Хоч кожен, хто недавно засвітилися на одному концертному майданчику «Слов’янського базару» з кримнашистами Кіркоровим чи Газмановим, напевне матиме «залізний» контр-аргумент: «Де тут «зрада»? Це не в Москві! В нейтральній Білорусі». І «доб’ють» вже зовсім «патріотичним»: «А ви бачили, як разом з Тіною Кароль увесь зал виконував гімн України? І білоруси співали, й тамтешні українці».

Далі «варто» б застосувати захоплений «взахльоб» –  аж до пінної мокроти не лише в ротовій порожнині. Про те, скільки народу зібрав фестивальний День України 18 липня і як тепло приймали наших. Дружба, жуйка, «рускій мир».

Пані та панове українські зірки – півень, якого господар притримав для зупи, теж переконаний, що його співи лунають гонорово й велично. Першому на всю ферму птахові й на курячу думку не спадає: кукурікати може тільки до того часу, поки не пустять під ніж. І лише на території курника, як  дозволено господарем.

«Слов’янський базар» – це той самий естрадний курник. «Хазяїнові» з Кремля не обов’язково приїжджати «на локацію» до гіпер-дружньої РФ Білорусі, аби пригодувати голосистих курчат з-над Дніпра. Для цього є вірний Путінові «бацька» Лукашенко, який все організує, а попсовики з Москви забезпечать «обнімашки» зі співочими українцями. Відтак – рукою подати до «какая война? о чьом ви?». Що згадані інтими наразі умовні, не на камеру – це лише питання часу.

Той, що минулого тижня, поки в наших з Рашею – співанки-гоцалки, був гидотним і липким – не відмиєшся, в усіх відношеннях. Або ж блюзнірським. У Вітебську веселилися, наш посол Ігор Кизим і перший заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв від імені президента Зеленського «штовхали речухи» про дружбу народів та інші вітання.

А на театрі воєнних дій, в «сірій зоні» на Донбасі котру добу помирав український солдат Ярослав Журавель, кинутий державою напризволяще.

Як там називався вітебський концерт?  – «З Україною в серці». Одного дня вона напевне матиме у печінках наших «слов’янських» артистів, і я знаю, що він настане. Бо минулого тижня капітулювали без капітуляції, публічно визнали, що окупант – не ворог. Здали свій культурний фронт – не те, що без бою, а навіть радісно. 

Хоч коли йдеться про Ірину Білик чи Таїсію Повалій, чий патріотизм давно відзначається еластичністю, то їхні виступи поруч з росіянами вже не дивують. Як і Наталі Бучинської, вона встигла ще й у журі фестивалю попрацювати. В грудні 2013-го співала на сцені анти-Майдану і того ж таки місяця – на дні народження в екс-ген-прокурора Пшонки. Питань нема.

Зате до Тіни Кароль, сьогоднішньої співачки в Україні «номер раз» – як її позиціонують фанати – є. Бодай тому, що недавно трохи не божилася: з росіянами спільних справ не матиму. У Вітебську, натомість, її колишні «фе» агресорам втратили актуальність.

Але не була б Тіна – Тіною, якби і на виїзді не згадала правильну риторику – про те, наскільки важлива для українців… Е-е, самоідентифікація? Ідентичність? Ні, це не я зараз у тролингу вправляюся, це самій співачці несподіваний для неї, вочевидь, термін, дався не одразу (див. відео): «Важливо знати свою ідентичність. Коли в нації є культурний фундамент, це – найбільш впевнена в собі, міцна нація-довгожителька».

Золоті слова. Хіба-що додати: перелічені на початку цього тексту люди до «культурного фундаменту» української нації стосунку не мають.

Тим не менш, Фейсбук-сторінка Тіни Кароль рясніє вдячними відгуками шанувальників – за те, що «прославила українське мистецтво» в Білорусі. Хоч не бракує інших, далеких від компліментарних:

Ярослав Недобор Тіна Кароль – підтримує ідеї «русского міра» і Московщину у війні / анексії частин України та інших держав на т. зв. «слов’янському базарі» у Білорусі. Слабка державницька позиція виконавиці дозволяє маніпулювати російській пропаганді думкою українців. Геть посібників окупанта з українських передач!

Світлана Філімоненко Яка Україна, в якому серці?.. точно що заєднали ви вже (

Olga Salmay Ганьба її слухати, та яка вона українка…

Nastya Nastina Часи змінилися, ганьба, Тіно!

Марія Крута Народилася і виросла на Прикарпатті. Знає українську мову. Та спілкуватися на мові ігнорує. Це по якому? Згадай, Тіно, Вовчинецьку, місце, де ти виросла.

Victoria Hyrych Ганьба. Бути на одній сцені з окупантами і убивцями твоїх співвідчизників – це плювати на могили наших захисників. Чи війни нема і в вашій голові?? Для мене ця «діва» тепер на одному щаблі з Повалій і Лорак. Ганьба!

Вікторія Вікторія Демонструвати братання з вбивцею свого народу, говорити наративом путлєра- це зрада і ганьба! а честь України відстоюють на полі бою, і допомагаючи армії, на міжнародних майданчиках, консулідуючи спільноту проти рашки- окупанта…паразити ви, а не громадяни.

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: https://belarus.mfa.gov.ua/ та ТИНА КАРОЛЬ

Напишіть відгук