Ледь не згвалтували в потязі, ніхто не захистив

Нічний жах з продовженням. Нападника заарештували, але від подібної пригоди на «Укрзалізниці» не гарантований ніхто. І знайшлися ті, хто докоряють жертві – бо «спровокувала»  своєю «попередньою поведінкою».

Історія киянки Анастасії Лугової демонструє не лише беззахисність громадян перед злочинцями, але й «живучість» в суспільстві ганебного комплексу – замість співчувати, жертві докоряють. Але про все за порядком.

Що сталося. З Фейсбук-допису Anastaisha Lygova: «Вчора 31.07 в поїзді «Маріуполь-Київ» близько 3:00 на мене було скоєно напад. В купе я була з сином. Прокинулася від ударів по голові. Невідомий пробрався до нашого купе, вдягнений був дише в труси, заблокував двері і почав бити. Притиснув до ліжка. Тримав за горло і бив багато разів. Я кричала, прокинувся син. Син почав кричати і просити «не бити маму», на що невідомий розвернувся і хотів вдарити сина. Я затримала удар, пообіцявши, що зроблю все що завгодно, або би він не бив сина.

Чоловік перестав агресувати, зняв труси і почав до мене чіплятися. Я попросила, щоб трішки зачекав, адже син ще не спить і це все бачить.
Весь час допоки я заспокоювала сина, голий чоловік з ерекцією гладив мені ноги і цілував їх, на мої пручання говорив «будь умничкой, будь хорошей девочкой и больше не пострадаешь».

Я зрозуміла, що потрібно якось вивести чоловіка з купе. Я запропонувала йому вийти, щоб син нічого не бачив. Він погодився, обгорнувся в простиню, вивів мене з купе і завів до свого купе. Двері за мною заблокував на верхній замок. В купе на столі була розрізана диня, з якої стирчав ніж. Тож кричати не було сенсу. Я боялася, що якщо він спроможний на побиття невиної незнайомої жінки, то зарізати ножем, щоб не кричала – не проблема. Чоловік зняв простирадло і почав чіплятися. Але в той час мій син почав плакати і кликати мене.

«Ось він шанс на порятунок» – подумала я, і запропонувала вийти і піти заспоїти сина під приводом, що дитина може розбудить усіх.
Чоловік мене відпустив, але сказал, щоб я повернулась, інакше він мене знайде і буде гірше. Вийшовши з купе, я забігла до сина, і ми босоніж побігли до провідниці. Та спала і не розуміла, що робиться. Чоловік голий по вагону біг в нашому напрямку. Зрозумівши, що тут захисту не знайду, ми побігли до іншого вагона, де я почала кричати і стукати у всі двері. Найгірше те, що ніхто не зреагував. Але про це потім.

Ми знайшли захист у провідниці цього вагону. До Києва залишалось їхати більше трьох годин.

Щоб ви розуміли –  частих зупинок цей потяг не робить. Тож у мене
був вибір: або зупиняти потяг серед ночі невідомо де і чекати на поліцію, або чекати до Києва. І я обрала другий варіант. Начальник поїзда дав розпорядження, щоб невідомого охороняли і не дали змогу йому втекти. Адже той грозився натиснути стопкран, вибити вікно.
О 7:11 ми прибули на станцію «Київ Пасажирський», де нас чекав наряд поліції, викликаний МОЇМ ЧОЛОВІКОМ! Нападника затримали».

Внаслідок пригоди в Анастасії зламана щелепа. Ще недавно вродливе обличчя молодої жінки (фото внизу) сьогодні – суцільний набряк і синці.

Злочинець. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко  «повідомив, що злочинцеві – Віталієві Рудзьку (1975 р.н, фото вгорі. – ред.) – поліція та прокуратура готують  підозру за статтями  «заподіяння тілесних ушкоджень та намагання згвалтувати». Поліція та прокуратура попросять суддю обрати запобіжний захід у вигляді арешту без застави, оскільки ця людина  небезпечна для інших. Раніше Рудзько був тричі засуджений в його рідному Запоріжжі.  У 1996 році – за крадіжку авто, в 1999 – за хуліганство, в 2008 –  за крадіжку».

 Як написала інша користувачка Фейсбук, Jen Nick, Рудзько вже не вперше створював проблеми: «Он в поезде ехал зайцем, они (проводники, в том числе, начальник поезда) еще уговаривали ее не писать заявление… это вообще за пределом моего понимания …. – он без билета ехал. она же (постраждала – ред.) рассказала что ей даже деньги проводники предлагали чтобы замять тему про безбилетность».

Реакція. Jen Nick: «Виноваты все, укрзализныця, что у них нет охраны, полиция, что перестала предоставлять такую охрану бесплатно, местная полиция в Запорожье которая спускала на тормозах случаи когда он избивал каких-о бабушек на улице местных безнаказанно. проводник который пустил неизвестно кого в поезд, без билета и потом даже не помог вызвать полицию ВСЕ ВИНОВАТЫ даже люди которые ехали с ней в этом поезде и никак ей не помогли (тоже есть статья даже об этом про оставлении в опасности это когда кого-то убивают на ваших глазах а вы нежно тупите взор и делаете вид что вас это ни***а не касается».

Попри те, що більшість користувачів соцмереж Анастасії ‘співчувають, знаходяться й ті, хто звинувачують жертву – бо… раніше працювала акторкою. Ось що написав на її ж сторінці працівник клініки «Медіком» Вячеслав Ареф’єв:

Вячеслав Арефьев «А чего коммент парня удалили, который говорил что она была сценаристкой говношоу типа”давай поговорим про секс на стб”?и походу сама это все срежессировала. Скинуть видео, где ее уже душили, трахали и били на сцене ранее? Досвід работи у театрі:
2013 г. – КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, студія хронікально-документальних фільмів, моно-вистава «Божевільна повія», реж. Максименко Г.Ю.
2012 г. – КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, студія хронікально-документальних фильмів, «Вечір інтимної лірики», реж. Обанюк Е.И.
2012 г. – КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, студія хронікально-документальних фильмів, вистава «Ігри дорослих» (за Горьким)».

Чому пасажири й надалі залишаються беззахисними. Транспортну міліцію скасували майже 10 років тому – бракувало фінансування, а  показники її роботи були незначними.

Олександр Клименко «Назрел вопрос вернуть обеспечение безопасности в поездах – полиции. Что думает по данному вопросу @Антон Геращенко? В апреле 2013 года украинские поезда лишили присутствия в них правоохранителей (тогда – милиции) для обеспечения общественного порядка. В «Укрзалізниці» такое решение пояснили просто – содержать милиционеров в поездах нерационально. Ведь показатели их работы были крайне низкими – порою всего несколько составленных за год админпротоколов. И то – за курение, которое, как известно, в поездах под запретом. Функции по охране правопорядка фактически переложили на проводников и начальника поезда, а правоохранителей обещали подключать в случае возникновения внештатной ситуации».

Виталий Комаревцев Александр Клименко «Увы! Проводникам запрещено вызывать полицию. Якобы, МВД выставляет счет Укрзалiзницi. И в этой истории полицию вызывал муж.Мне, как то пришлось усмирять купе с 4 мя пьяницами, курящими там же и сквернословящими на весь вагон. Ну и что- ответила за них проводница. Ребята расслабляются. Когда я полицию сам вызвал, их якобы перевели в другой вагон. Шито – крыто.Полиция не прибыла, кто то дал отбой».

Galina Morina «Коли вже «Укрзалізниця» запровадить окремі вагони для чоловіків і жінок (або сімейні) як в багатьох країнах. А то, їдучи з дитиною, купуєш квиток і молишся, щоб сусіди були теж мама з дитиною, сім’я чи жінки».

(Стилістику та орфографію дописів збережено).

Facebook

Global Village

Фото: Anastaisha Lygova