«Перемога» Лукашенка – початок кінця диктатури

Опозиція закликає до вуличних протестів. Якого кольору буде білоруська революція?

Офіційні підсумки президентської кампанії в Білорусі назвали її переможцем чинного Алєксандра Лукашенка – 80% голосів. Екзит-поли та незалежні спостерігачі, натомість, говорять про впевнену перемогу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської, дружини  ув’язненого режимом блогера.

Що відбувається в країні зараз? Слово – білоруським (та одному українському) користувачам Фейсбука:

Naviny.by – Белорусские новости (сайт яких, до речі, сьогодні було заблоковано – ред.): «Десятки тисяч білорусів вийшли на вулиці своїх міст, щоб захистити голоси за Білорусь без Лукашенка. Держава кинула ОМОН, СОБР, внутрішні війська проти беззбройних людей, використовувала водяні гранати, гумові кулі та кийки проти беззбройних людей.
Багато хто постраждали, деякі поранення були важкими.
Ті, хто наказує розстрілювати своїх громадян, не можуть бути владою. Їхнє місце –  у в ‘ язниці.
Білоруси вже зробили свій вибір – Лукашенко програв».

Світлана Тихановська

Настоящая Беларусь: «Небачені раніше фальсифікації, недопущення людей на виборчі дільниці, брехня Єрмошиної (голови ЦВК – ред.) про 80% перемоги Лукашенка.

Все це логічно вилилося в мирні протести, які стали зовсім немирними через брутальні напади силовиків як на протестуючих, так і звичайних перехожих. По всій країні. І це закінчилося реальною кров’ю, реанімацією та, можливо, навіть вбивствами протестуючих. При цьому багато комісій порахували голоси чесно – Тихановська виграла з серйозною перевагою.

Та режим просто ігнорує ці факти. Йому наплювати на правду. Йому наплювати на наші життя і здоров’я. Йому наплювати на все, крім власного виживання і збагачення.

Завтра Єрмошина оголосить протестуючих «нечисленними відморозками». Нас –  проплаченими чи то Росією, чи то Заходом провокаторами. А Лукашенка – переможцем президентських перегонів. І спробує приректи Білорусь на чергові п’ять років принизливого рабства.

Якщо ви не згодні з цим – приєднуйтесь до Загальнонаціонального страйку і продовжуйте виходити на вулиці, відстоюючи своє право бути Нацією, а не «народиком». Нас багато. За нами правда. Надія є!

А ось відео про найбільш типову фальсифікацію виборів:

Alenka Light: «Люди будують барикади з сміттєвих баків у центрі Мінська.Розпочалася справжня громадянська війна. Такого рівня протестів за всю історію існування країни не було. Стало очевидним, що псевдо-вибори стали тим спусковим механізмом, який дав народу право на повстання!! ️

А ось виїзні опитування за кордоном – остаточні підсумки. Більшість білорусів з-за кордону віддали голоси Світлані Тихановській – майже 86 %. Ми відзначили справедливий підрахунок на деяких виборчих дільницях, включаючи Гаагу, Прагу, Рим, Варшаву, Ригу, Стокгольм, Берлін та Тбілісі».

Alexander Husak: «Ми з Людмила Павлюк були останніми, хто сьогодні проголосував у Бєларуськом посольстві в Нідерландах. Після нас двері зачинилися, а охоронець скинув маску і сказав «ну все, закінчилося». Близько 80 осіб не проголосували, і це тільки ті, хто не розійшлися. Але 404 людини змогли проголосувати.

Дільниця 98, Гаага, офіційні підсумки: Тихановська – 92%.

Велике спасибі нашим спостерігачам, волонтерам, усім хто організував екзитполи, всім, хто працювали з медіа, роздавали людям воду, всім, хто прийшли і стояли до останнього!

Дякую співробітникам посольства, які рахували голоси чесно і відкрито! Ми цього не забудемо

Живе Білорусь! Ми перемогли!»

Иван Шаблов: «Військові переходять на бік народу! З усіх боків до Мінська диктатор звозить військових (думаючи, що це його прихильники)  Увечері у всіх містах країни білоруси вийдуть на центральні площі ✌❤✊ (всі військові, нагадаю, стягнуті в столицю)».

Франак Вячорка: «У Кобрині (Брестська область) поліція ОМОНу поклала щити. Протестувальники аплодували їм. Це надзвичайно!

У Мінську та великих містах правоохоронні органи, безумовно, лояльні до Лукашенка. Але поліція в менших містах, ймовірно, буде підтримувати протестувальників.

Остаточні результати екзит-полів, проведених у 25 містах за кордоном: взяли участь у виборах 13 248 осіб. Тихановська перемагає серед білоруської діаспори з 85% голосів. Найнижча її підтримка – у Таллінні (66%) та Ризі (74%). Найвища – у Брюсселі (98%) та Вашингтоні (98%).

Речниця Тихановської заявила про перемогу згідно з підсумками, отриманими з 20 дільниць. Вона закликала ЦВК оголосити правильний результат завтра і закликала людей виходити на вулиці та захищати свої права, якщо цього не станеться».

Alex Potemkin: «В «неорганізованості» протесту – весь сенс. Його неможливо прорахувати, він децентралізований, виникає і зникає з нізвідки в нікуди. Це не дозволяє сконцентрувати сили ОМОНу. А головне, саме в такому вигляді очевидна відсутність «бойовиків», «диверсійних груп» та іншої озвученої владою «нечисті». Цілком зрозуміло, що не спровоковані жертви –  100% на совісті режиму. Це –  найкоротший варіант делегітимізації влади її ж власними руками.

Я за інерцією вжив слово «протест». Це помилка. Спочатку протесту не було. Люди виходили на вулиці – до виборчкомів, дізнатися результати, просто об’єднатися, розділити емоції. Це було насправді, а не декларативно, було мирно й оптимістично. Протестом це стало, коли їм назустріч вийшов ОМОН з гумовими кулями і світлошумовими гранатами.

І так, ОМОН не настільки сильний – подивіться на малі міста, де міліція практично братається з мітингувальниками, а десь і пішла у відступ! Жертви Мінська швидше деморалізують міліцію в провінції. Це не те, під чим вони підписувалися. Надто на тлі того, що, як з’ясувалось, можна без найменших втрат для громадського порядку. Думаю, що серед ОМОН, МВС, міліції зараз багато серйозних роздумів, розмов і прийняття рішень.
Машина фальсифікацій таки зламалася, це вже очевидно. Стикувати нестиковки екзитполів, голосувань на сусідніх ділянках з протилежними результатами буде дуже складно. Ігнорувати сотні протоколів, які віддали перемогу Тихановскій, неможливо. Фальсифікація вилазить назовні для всіх, з повною очевидністю. Це не вибори минулих років, на яких Лукашенко легітимно перемагав і без фальсифікацій і підтасувань, це – нова реальність, і її вже, як те шило, в мішку не сховаєш.

Людей розлютили, здається, серйозно. Оголошення результату тільки долиють олії у вогонь. Ніщо ще не закінчено!

І головне: Лукашенка не видно і не чутно. Йому нема чого сказати. Все відбувається дуже спонтанно, швидко, непередбачувано. Картинка пішла раніше, ніж її встигли усвідомити й прокоментувати. Тепер, що б він не сказав і не зробив – буде працювати проти нього».

Oleksiy Sinchenko, Україна: «Під час обох Майданів моє око тішили біло-червоно-білі прапори. У 2004-му ми з друзями познайомились із білорусом Серьожою – високий, астенічний, він курсував Майданом, мов крейсер. Його прапор майорів на високому держалні. Він був щасливий і упивався свободою.

Саме від нього я тоді почув, що в його рідній Білорусі за носіння прапора він отримав би 15 діб і що в тамтешніх спецпризначенців кийки в кілька разів більші, ніж в українських.

Під час другого Майдану пролилась білоруська кров…

Вони були з нами поряд у найскладніші моменти.

Вони в Україні боролись за власну країну.

Вони хотіли бути собою.

Їхнє прагнення до свободи – дуже вагомий чинник неповернення імперії.

Хай їм щастить.

Жыве Беларусь!!!»

Facebook

Фото: Франак Вячорка, Настоящая Беларусь

Напишіть відгук