Білоруські хроніки: по мітингувальниках стріляють з бойової зброї

У придушенні демонстрацій бере участь російський спецназ, а в опозиції нема чіткого плану дій.

Перший загиблий учасник протестів у Мінську. Під час вуличних протестів 10 серпня помер чоловік, як повідомляють Naviny.by – Белорусские новости. Це підтвердила офіційна представниця МВС Ольга Чемоданова у своєму телеграм-каналі.

Згідно з її інформацією, близько 23.00 на вулиці Притицького натовп побудував барикади для блокування руху: «Під час протистояння зі спецслужбами один з протестувальників намагався кинути невизначений вибуховий пристрій в напрямку правоохоронців. Це вибухнуло в його руці, чоловік зазнав травм, несумісних з життям».

У районі станції метро «Пушкінська»  сили безпеки відтіснили протестувальників. Використовували легкі гранати, гумові кулі та кийки. Біля готелю «Орбіта» провели так зване «зачищення», декількох людей брутально затримали. Демонстраторів штовхали до станції метро «Спортивна». Разом з силами безпеки рухалися автозаки. Напад почався незабаром після того, як один хлопець виштовхнув бак для сміття в напрямку силовиків.

Біля станції «Спортивна» зібралися тисячі людей, які стоять по обидва боки вулиці Притицького. Авта та та мотоциклісти постійно сигналять.

Франак Вячорка: «Рига»  (назва житлового району біля торгового центру) – стане легендарним місцем після цієї ночі. Люди побудували тут барикад, вже два-три рази. Приїхала поліція, знищила барикади, а потім люди знову зробили їх. Надзвичайна витривалість.

Я народився на вулиці Ніакрасава, просто поблизу, і прожив там перші десять років життя. І я пишаюся цим фактом.

Міноборони: протести відбулися у 33 містах, близько 3,000 осіб затримали, 50 осіб поранено. ?? «Варто зазначити, що проти порушників не використовували бойову зброю» – офіційна інформація. Через вимкнення Інтернету я знав лише про 12 міст. Якщо ми говоримо про 33 міст, то це повністю змінює ситуацію».

Невідомий, допис в групі Настоящая Беларусь:  «Я стояв зі щитом під час служби в армії і я знаю наскільки це незручно. Там дуже хріновий огляд + під час пересування все команди передаються голосом, тобто там відбувається жорсткий тупняк у всіх. Частина команд багато хто не чують. У цих черепах вони нерухомі і не можуть швидко і довго бігати. Швидко втомлюються.

Під час пересування якщо на шляху будуть зустрічатися перешкоди, і потрібно буде робити дірки в ряду, відбувається хаос. Якщо летить каміння або інші речі з повітря вони стають на місці і піднімають щити.

Важливо: якщо цілий натовп навалиться на ряд зі щитами, є велика ймовірність, що ці ведмеді впадуть.Якщо вивести з ладу з командирів, які стоять позаду колони і роздають команди, вони просто будуть в паніці.

Плюс ви повинні розуміти, що це строковики, хлопці яким по 18-20 років в більшості своїй, і у них страх не менший, ніж у людей. Вся їхня сила – в спец техніці і спец засобах. Якщо надійде команда “гази” то це повна жерсть, адже до всього іншого вони ще повинні натягнути протигаз. Він, щоб ви розуміли – ще  часів СРСР  в деяких випадках навіть не допомагає від газів. Плюс огляд стає ще гіршим і команди чутно теж гірше. Вдарити гумовою палицею, маючи в руках щит, вкрай складно і неефективно, тому що можна в момент розмаху 10 разів отримати здачі. Просто так працює ідеологія, щоб зомбувати молодих солдатів і налаштовувати їх проти натовпу. Перешліть цей текст максимально тим, хто буде виходити на вулиці.

Elena Yanushkovskaya: «На білоруських вулицях – спецназ з РФ. Російські спецслужби зі зброєю витягують за волосся наших співгромадян. Це нормально? А ви готові це терпіти?»

Настоящая Беларусь: «Ось список країн, які привітали Лукашенка з перемогою на виборах 2020:  Китай, Росія, Казахстан, Киргизстан, Венесуела, Молдова, Таджикистан, Туреччина, Азербайджан, Вірменія».

Иван Шаблов «Народ вже не боїться! Він втомився боятися.
Барикади, коктейлі Молотова та атмосфера свободи на вулицях: законний фінал за 26 років тотальної диктатури. Хай живе Білорусь!»

Denis Hil 1. Штаб опозиції нічого не робить, тому що не знає, що робити. 2 Через неорганізованість нічого не відбувається, а якщо і відбувається, то тільки щось неконтрольоване і спонтанне. На відміну від штабу, влада –  організована і знає, що робити. Шанси дуже малі, що протест триватиме ще кілька днів. Якщо нічого не станеться сьогодні, то все піде на спад. 3. Розлютило, але все, що робить режим останні пару місяців, він робив і попередні 20 років.

 Zoya Golubeva: «ТЕРМІНОВО‼️‼️‼️ Хлопці в Мінську та інших містах Білорусі! Передайте максимально повідомлення, будь ласка. Хто в зонах загального користування: ❗Залиште під’їзди відкритими, між поверхами покладіть бинти, чисту тканину, дезінфектор, питну воду. Відкрийте доступ до WiFi і перемістіть роутер ближче до вікна».

Andrey Shcherbakov «Вже є інформація, що в Уруччі військовим роздали бойову зброю з рекомендаціями стріляти по ногах».

Galina Naumchik: «У Мінську, Гродно, Бресті Лукашенко стріляє у своїх людей. Розстрілює! Ми колись казали: ні, не підніметься в нього рука! Піднялася!

Сьогодні він назвав людей вівцями! Але ми – не стадо! І ми – не вівці!
Тепер білоруси йдуть грудьми на кулі за право вважатися людьми!
Щоб ввечері не пускати військову техніку в Мінськ, машини масово виїжджали на проспект.

Народе мій! Любові! Віри! Солідарності! Немає слів і сліз, щоб виразити весь біль і захоплення!»

Facebook

Фото: Настоящая Беларусь

Напишіть відгук