Погані, гірші, безнадійні: аеропорти, які краще обминати

Анти-рейтинг міжнародних летовищ, складений на основі відгуків пасажирів та за версіями сайтів https://www.farandwide.com , https://www.forbes.com/, https://www.loveexploring.com та https://www.airhelp.com/.

Їх навряд чи вдасться уникнути, якщо хочете заощадити на авіа-подорожі. Та ще й сьогодні, в умовах пандемії. Зате, принаймні, будете знати, якого ступеня кепськості та де сподіватися. А саме: брудних вбиралень, відсутнього сервісу, хамовитого персоналу та інших суцільних незручностей. Отже, полетіли!

10. Gatwick (Лондон, Велика Британія). Другий за величиною аеропорт в країні і один з найгірших у світі, якщо йдеться про дотримання розкладів. Кілька років тому термінали трохи оновили, але це не допомогло – зали для очікувань залишаються переповненими й незручними.

Те ж саме – стосовно Женеви, Швейцарія (Geneva Airport). Єдина перевага – всього за декілька кілометрів від міста, інших переваг нема. Черги рухаються надзвичайно повільно, бо сек’юріті працюють на допотопному обладнанні. До того ж, працівників – завжди мало, і вони ніколи не поспішають.

Arlanda Airport (Стокгольм, Швеція) також лають за повільність і додають, що тамтешній персонал зазвичай поняття не має, про що його розпитують. Мало туалетів, до яких постійно шикуються довгі черги. 

9. Billy Bishop (Торонто, Канада). Гарний краєвид з вікон, але вельми скромний вибір їжі та напоїв, які можна там купити. Тісно, незручні крісла для пасажирів.

Як і в Reykjavik Keflavik (Ісландія). Через те, що туди часто прямують літаки ловкостерів, як-от WOW Air, в аеропорту завжди більше людей, ніж кількість, на яку розрахований. Бракує персоналу, в якого голова обертом іде від нескінченних натовпів.

8.  Manchester Airport (Велика Британія), Malta International (Мальта) і  John Paul II International Airport Krakow-Balice (ім. Івана Павла ІІ, Краків, Польща): хронічні затримки рейсів, брудні туалети, неввічливі працівники. І натовпи неприкаяних сердитих від дискомфорту пасажирів – бо приміщення летовищ старі й не відповідають сучасним вимогам.

7.  Рідний Бориспіль! (Київ, Україна) Тішить хіба те, що гірші від нього теж бувають. А втрапив до анти-рейтингу, бо: діставатися до аеропорту, на думку міжнародних туристів, вкрай незручно і звідси надто мало рейсів до інших країн. Неохайні вбиральні з відсутнім у них туалетним папером, нема де набрати питної води, не працює Інтернет.

В цьому ж товаристві й Edinburgh Airport (Шотландія) – хаотична організація аеропорту, тим, хто опинилися тут вперше, вкрай нелегко зорієнтуватися. А господарі Едінбурга напевне вважають, що правда – в ногах, тому сидінь для пасажирів мало. Кому місць забракло, змушені сидіти на підлозі. На її прибиранні теж заощаджують.

Такі ж претензії і до берлінського Berlin’s Sch?nefeld Airport  (Німеччина). Його працівники, згідно з відгуками подорожніх, нерідко такі ж «люб’язні», як і ті, що охороняють в’язнів у тюрмах.

6. Newark Liberty International Airport (Нью Джерсі, США) – чи не єдиний з американських, який дружно клянуть на всіх широтах. Існує вже ні багато, ні мало – 90 років, і за цей час встиг «здобути» собі репутацію найбруднішого і найгірше влаштованого в країні. Черги настільки довгі, що на декотрих сайтах пасажирам радять прибувати до аеропорту не за дві, а навіть за три-чотири години до вильоту – щоб на нього таки встигнути. Хамовитий персонал.

Такий самий ще можна зустріти в  Lester B. Pearson International Airport – найжвавішому летовищі Канади. Працівники якого успішно знищують стереотип про канадців як приязних та ввічливих.

Хамуватість персоналу забезпечили присутність у списку італійському Leonardo da Vinci, що поблизу Рима, та аеропорту Франкфурта в Німеччині.

5. Далі в списку – летовища, де «забувають» розташувати покажчики та інформацію для пасажирів. Це Francisco Carneiro Airport Oporto, (Порто, Португалія), і аж два головних французьких, поблизу Парижа – Orly та Charles de Gaulle. Всі названі «славляться» вже згаданими «принадами»  попередніх позицій, а також «принциповим» незнанням англійської працівниками (Орлі та Де Голль).

Останні можуть запросто підвищити голос на пасажирів і знають ще чимало способів зіпсувати їм настрій. Ціни на їжу в тутешніх забігайлівках та ресторанах помітно вищі, аніж в інших європейських аеропортах. В Де Голль щасливим вважається той подорожній, який встигне вистояти часом і годинну чергу до єдиного на весь термінал туалету. «А нема чого сюди літати!».

4. В Eindhoven Airport (Нідерланди) в черзі змусять постояти і на сек’юріті-контроль і… вже після нього. Французький персонал у порівнянні з безпардонними голландцями з цього летовища – то ще дуже чемні люди. Якщо, боронь Боже, в подорожніх виникає якась проблема, в Ейдговені одразу ж відповідають, що вона – не їхня. Тому «забирайтеся геть, не затримуйте чергу!». Рідко відповідають на письмові скарги, а якщо це роблять, то з властивою їм грубістю.

3. Lyon-Saint-Exupery (Ліон, Франція) та London Stansted Airport (Велика Британія) – обидва порівняно невеликі, та не означає, що затишні. Неїстівна їжа, інтер’єри, що знудьгувалися за ремонтом ще з минулого століття, бруд на кожному кроці, хамство й некомпетентність персоналу. Або ж просто мовчатимуть у відповідь на ваші запитання й нерви.

2. Будете в Румунії – то краще не сюди. Йдеться про летовище Henri Coand? (Бухарест). Брудно, тісно і смердить – димом від цигарок, бо місць для паління – багато, і всі вони погано ізольовані від решти території. Бракує покажчиків та інформаційних табло. Чекаючи в довгій черзі, можна запросто пропустити свій рейс – навіть, якщо на нього вже зареєстровані. Працівники дуже добре знають власну мову і напевне розраховують, що вона також знайома й міжнародним гостям. Англійська? Як пощастить, то натрапите на працівника, що нею спілкується.

Недалеко від румунських колег втік російський Домодєдово (Москва). Мало сидінь, а на підлозі сісти забороняють. Згідно зі свідченнями пасажирів, на тих, що ризикнули «приземлитися» на долівку, трохи не з лайкою накидються люди в уніформі, наказують негайно встати. Несвіжа й надто дорога їжа, брудно в туалетах.

1.Але навіть росіянам не вдалося «випередити» офіційно найгіршу пару аеропортів світу –  Lisbon Portela (Португалія) та Kuwait International Airport (Кувейт). Тут  знайдете все перелічене вище, але з тією різницею, що знайдете гарантовано і набагато гірше, ніж в інших. Обидва летовища вже давно й надійно поселилися на першому щаблі серед безнадійних. 

Global Village

Фото: https://www.aljazeera.com/, https://www.forbes.com/

Напишіть відгук