Геращенко та Аваков: «Говоримо російською. Закон про мову нам неписаний»

Якщо  вимагаєте від міністра та його заступника користуватися державною, то «поширюєте наклеп і дискредитуєте органи влади». Така офіційна позиція МВС.

«Старі-добрі» подвійні стандарти, помножені на неприховане презирство до закону тих, хто насамперед повинні перейматися його виконанням.

Та про все за порядком: активіст з Дніпра Олексій Мазур (Олексій Мазур) звернувся із запитом стосовно нехтування керівниками МВС державною в публічному просторі. Олексій обурився, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков  та його заступник  Антон Геращенко дають інтерв’ю та спілкуються  під час офіційних зустрічей російською. Незважаючи на те, що обидва покликані слугувати взірцями поваги до законодавства. Зокрема, мовного. Воно, як відомо, cпонукає офіційних осіб користуватися державною під час виконання ними професійних обов’язків.

Тому в липні Олексій написав з приводу скарги до МВС на кожного з очільників.

На що в листі від правохоронного відомства отримав погрозу про «відповідальність за наклеп». Разом з офіційним роз’ясненням, чому головні поліціянти країни можуть і надалі не говорити українською. Іншими словами, чому не вважають такий стан справ кричущим порушенням.  

Олексієві Мазуру відповіли, що «перший заступник міністра внутрішніх справ – це  політична посада, на яку не поширюється трудове законодавство та законодавство про державну службу» (виділено Global Village).

Попри те, що заробітну платню за «політичну посаду» п. Геращенко, як і його керівник, отримують саме з державного бюджету України. А не сусідньої держави, чиєю мовою говорить Аваков на камеру та пише пости в Фейсбуці.

Крім того, йшлося в листі до активіста, «міжнародне право, частиною якого є ратифікована парламентом Європейська хартія про мови має вищий статус, аніж національне». (Див. фотокопію листа – ред.).

Цим МВС формально розписалося, що закони України – не для нього. Або що їх можна трактувати, як заманеться. Тож «Геращенку, як і всім 7-ми замам Авакова, можна і надалі зневажати українську, надаючи перевагу російській», – підсумовує активіст.

Наприкінці свого листа А. Геращенко вирішив за потрібне нагадати скаржникові про «відповідальність за наклеп, образи, дискредитацію органів державної влади та розпалювання міжнаціональної ворожнечі». Такими, як слід розуміти, в сучасній Україні є законна вимога громадянина до посадовців поважати державну мову.

«Я був шокований рівнем правової обізнаності, професійної компетенції, а також українофобією посадових осіб, яке проявилося у хибному та виключно антиукраїнському трактуванні норм Європейської мовної хартії. Саме так трактують  хартію проросійські сили в Україні, які є п’ятою колоною і працюють на російського окупанта. Виявляється, так само розуміють хартію і в центральному апараті МВС», – пише Олексій у своїй повторній скарзі до відомства.  

Можна сміливо сказати, що відповідь на неї навряд чи буде відрізнятися від попередньої – на те й «своєрідне» прочитання Європейської хартії про мови керівниками МВС. У тому документі, до речі, сказано, що застосування мов національних меншин не повинно «перешкоджати розвиткові офіційної мови в державі». Чим іще, як не перешкоджанням, є використання недержавної в публічному просторі України її головними законниками?

Вже не згадуючи про здоровий глузд – коли мовою агресора, який розв’язав війну проти України на Сході, аж ніяк не повинні послуговуватися українські посадовці.

Тим не менш.

Facebook

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: https://hectorreban.wordpress.com/, https://www.stalkerzone.org/

Напишіть відгук