День Незалежних

Про те, чому Україною варто пишатися не лише 24 серпня

    Нам – всього i вже 29!

    Вiк, який психологи називають «прощанням з юнiстю» та неминучого дорослiшання – без iдеалiзацiй та пафосу. В 29 людина вмiє вже остаточно: цiнувати й поважати себе, бачити мету майбутнього, говорити «нi» i про це не шкодувати.
29 для держави Україна – це час зрiлостi. Тверезого погляду на життя й розумiння того, хто – друг насправдi, а хто лише «на камеру». Також усвiдомлення, що, крiм як на власнi сили, розраховувати на когось/щось iншого особливо не варто.

      А сили є – нашi збройнi визнано серед десяти кращих в Європi. Тих, що попереду нас – не так вже й багато, серед них Францiя, Нiмеччина, Англiя, Польща, Туреччина та Росiя.

      Так само як i сили волонтерськi, без яких годi уявити пiдтримку наших вiйськових на Сходi. Хто, як не волонтери, успiшно розвiяли мiфи про «мою хату скраю» та «українцi не люблять допомагати одне одному»?

      Ще трохи про зламанi стереотипи: наприклад, що в нас корумпована вища освiта i така ж невисока її якiсть. Тим часом, згiдно з iндексом Business Insider, Україна належить до списку з всього 40-а у свiтi найрозумнiших країн, а кожен четвертий її мешканець – випускник вишу.

      Як не дивно, але українцiв також називають серед найздоровiших нацiй, бо наш середнiй показник людей з надвагою не сягає навiть 20 i є одним з найнижчих на планетi. Тим часом, як та ж цифра значно вища в захiдних країнах та в Росiї.

     За рiвнем споживання алкоголю ми теж належимо до помiркованих –  бо не запиваємо вином чи пивом кожну їжу. Українцi – на тому ж мiсцi, що й iталiйцi, 22-му – згiдно з висновками Свiтової Органiзацiї Охорони Здоров’я.

      Про те, що українки – визнанi красунi, вiдомо не вчора. Але в 2019-му наш народ названо також найсексуальнiшим, як засвiдчило опитування Big 7 Travel. Тим часом, як гарячi бразилiйцi – лише на четвертому мiсцi.

     Разом з тим, нашi жiнки мають репутацiю гонорових панi. Бiльше половини опитаних iноземцiв визнають, що добитися взаємностi вiд українок – зовсiм нелегко, вони вимагають до себе шанобливого ставлення.

      Рейтинг us.news називає нашу державу в топ-десятцi (6 позицiя) найбiльш сприятливих для здобуття вищої освiти iноземцями. Також 6-та позицiя (i той же рейтинг) як країни, де найлегше розпочати кар’єру молодим людям.

    Нарештi, нашi вишиванки, що давно стали мiжнародним брендом, карпатськi та iншi захопливi краєвиди, митцi, спортмени й модельєри, яких рекламувати не треба, бо й так усi знають.

      Але все це – бiльше лiрика для туристiв, їхнього «from Ukraine – with love». A для нас самих важливо iнше: ми вже давно переросли стереотипи про Україну та українцiв. I нам неважливо, що думає про нас хтось, а те, якими усвiдомлюємо себе самих – навпаки.

      Тому вже НЕ залежить, якою мовою – росiйською чи калиновою говорять нашi coлдати, що стримують на Сходi агресора. Бо вони – справжнi патрiоти своєї землi, Українцi. Наприклад, вояки з такими росiйськими прiзвищами – Сергiй Калiнiн та Андрiй Денщиков – лише двоє серед тих, хто загинули пiд Iловайськом в 2014-му. Поруч з їхнiми тiлами було знайдено державний прапор – прострелений, порваний, але хлопцi не схилили його перед ворогом, навiть вмираючи.

     Нам також бiльше НЕ залежить, якою черговою iстерикою та брехнею з приводу 24 серпня вибухне у своїх медiа пiвнiчний сусiд – бо в 29 рокiв на чиюсь неадекватнiсть реагуєш, хiба-що, стенувши плечима.

     Aдже це вiк, коли позбуваєшся комплексiв та iлюзiй. Проте, також здобуваєш дещо дуже важливе – як-от впевненiсть у собi, на те й вiк зрiлостi.

    З Днем Незалежностi усiх нас! Всього, та вже 29-им.

    Людмила Пустельник

    Фото: steemit, stopfake

    Вiдео: Юра Беркiй

Напишіть відгук