З 1 вересня «мінімалка» – 5000 гривень

Парламент проголосував нові зміни до держбюджету.

Повідомляє міністерство фінансів: «25 серпня Верховна Рада України підтримала в цілому ініційований Президентом України Володимиром Зеленським проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік». Передбачено поетапне збільшення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня 5 000 гривень у місячному розмірі (зростання на 5,9 %).

Водночас буде збережено співвідношення між розмірами посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС (єдина тарифна сітка – ред.) та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році ? 44,5%. Для реалізації зазначених ініціатив у проекті змін до держбюджету на 2020 рік передбачено збільшення видатків на 4 млрд гривень», – сказав під час виступу у Верховній Раді міністр фінансів Сергій Марченко.

Збільшення видатків на виплату підвищених розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС буде здійснено:

– за рахунок економії видатків за бюджетною програмою «Обслуговування державного боргу» у сумі 3,5 млрд грн, що спричинено, зокрема, з відхиленням фактичного курсу національної валюти по відношенню до іноземних у порівнянні з прогнозним, що використовувався при підготовці державного бюджету на 2020 рік (зі змінами);

– перегляду прогнозу доходів державного бюджету у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5000 гривень.

Так, доходи буде збільшено на 0,5 млрд грн, зокрема податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (0,4 млрд грн), податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (0,1 млрд гривень)».

І такі новини від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля: уряд планує підвищення зарплати трьома етапами. Два наступних: з 1 січня 2021 року –  до 6000 грн і з 1 липня 2021 року – до 6500 грн.

В пропрезидентській «Слузі народу» «за» підвищення «мінімалки» проголосували 295 депутатів.

Ось що пише з приводу на своїй Фейсбук-сторінці нардеп Георгій Мазурашу (Георгій Мазурашу): «Виглядає привабливо. Проте, не треба забувати про реальність. Можливо, варто трохи розтягнути в часі це підняття, перенести частину запланованого на 2022 рік.
Адже, згідно з даними Держстату, майже всі основні соціально-економічні показники розвитку України за січень-червень 2020 року не мають зростання у порівняння з таким же періодом 2019 року. Драйвера для зростання ВВП в країні поки нема, реальний валовий внутрішній продукт у І кварталі 2020 р., порівняно з І кварталом 2019 р.,  зменшився на 1,3%. До кінця року він, згідно з прогнозами, може досягти падіння на -6%  –  замість очікуваних у квітні цього року -4,2%. Тож  зростання номінальної мінімальної заробітної плати темпом понад 15% у річному вимірі виглядає складним для реалізації».

https://www.kmu.gov.ua/, Facebook

Фото: https://helsinki.org.ua/, Георгій Мазурашу

Напишіть відгук