Стипендія для тата

Всі не повірили, але прем ‘ єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що довічну стипендію батькові президента, Зеленському Олександру Семеновичу все одно призначать.

Днями з’явилася інформація, що президент України Володимир Зеленський може призначити стипендію своєму батькові «за досягнення в галузі науки і освіти. Багато людей цього повідомлення навіть не перевіряли, бо це виглядало як фейк і повний абсурд. Але після публікації Дениса Шмигаля на Фейсбуці довелося повірити.

Прем’єр підтвердив, що Олександр Семенович Зеленський справді був включений до списку кандидатів на довічну стипендію, яку призначає очільник держави. Причиною включення батька президента нібито було звернення співробітників Криворізького університету економіки й технологій.

Далі були вельми незграбні намагання виправдати дії своєї команди, яка скасувала проєкт указу. Аде вже після того, як громадськість дізналася про нього. Повідомлялося, що проєкт надіслали для доопрацювання і щоб додати імена ще кількох діячів.

Таким чином до нездарної роботи Зе-команди додали ще й нахабну брехню. І ось ці люди обіцяли викоренити кумівство як явище! Довикорінювалися.

Дорогий Леонід Ілліч, принаймні, аж в глибокій старості сам собі призначав нагороди. А тут чоловікові – 42 роки, і вже потерпає від маразму та дрібязковості.  Сумно.

Це лякає своїм цинізмом і викликає повну розгубленість. Коли країна прямує до прірви за всіма соціальними та показниками економіки, науки, освіти, медицини. Коли бюджетний дефіцит досяг антирекорду за останнє десятиліття. 

Тим не менш, керівник держави вирішує призначити довічні стипендії декільком видатним освітянам, які досягли віку сімдесяти років. І серед них  – його рідний батько. Хоч сам Володимир Зеленський –  один з найбагатших і найбезпечніших людей в Україні.

 А, може це просто наша заздрість заграла? Може, ми, розчаровані Зеленським, і справді – «тупа біомаса?» Про це не так давно заявив Олександр Зеленський в своєму інтерв’ю.

Стосовно його заслуг, то ще варто на цю тему поміркувати. Чи гідна довічної стипендії  людина,  яка живе в Україні все життя і майже не читає статті студентів, написані українською мовою? «Навіщо маю себе обтяжувати на 71-му році життя?»,- каже Олександр Семенович Зеленський.

Чи вартують довічної стипендії таланти технологічного професора, який не знає, як користуватися персональним комп’ютером? Володимир Зеленський особисто заявив це: «Як каже мій батько, можна  не знати, що натискати в Інтернеті, але в нього 40 років досвіду, він знає де лежить труба і що та до чого». Тепер стипендію призначають для того, щоб знати, де та яка лежить труба?

Однією з обіцянок виборів президента було підвищення рівня зарплати до 4000 доларів. Але ця смішна і спочатку нереальна демагогія залишилася демагогією. Замість високих зарплат – лише довічна стипендія батькові, Олександру Семеновичу.

У той же час лікарі та вчителі отримують мізерну зарплату, якої ледь вистачає на жалюгідне існування. До речі, лікарям, які контактують з коронавірусними пацієнтами та ризикують життям, обіцяли значні надбавки, яких вони все ще чекають поки що. А кинута, як кістка собакам, індексація 200 з копійками гривень – насправді виглядає як насмішка на тлі можливого призначення довічної стипендії батькові президента.

Що гірше: тисячі працівників заводу «Южмаш», серед яких сотні вчених світового рівня, вже рік не можуть отримати зарплатню. Вчені Інституту молекулярної біології та генетики Національної академії наук України так і не отримали фінансування на наукові дослідження та виробництво вітчизняних тестів ПЦР для визначення коронавірусу.

Вчителі шкіл, які розпочали новий навчальний рік, теж не варті фінансування?  Працівники культури теж можуть обійтися без нормальних стандартів життя? Поки видатки на культуру й кіно скоротили на 7 млрд грн. 

Україна – не Туркменістан. Володимир Зеленський не досягне успіху в справах  культу особистості та диктатури. На щастя, демонстративна імітація Туркменбаші з оплесками і замилуванням на обличчях чиновників викликають тільки сміх в нашій країні. І призначення стипендії на все життя вашому батькові – теж кепська ідея.

Facebook

Таємні депутати Дніпра

P.S.: З Фейсбук-допису Дениса Шмигаля (Денис Шмигаль)  «Сьогодні отримав лист-звернення від трудового колективу Криворізького Державного університету економіки і технологій. У своєму листі освітяни висловили невдоволення тим фактом, що Уряд на своєму минулому засіданні не розглянув питання про подання на призначення довічної державної стипендії видатному діячу освіти, доктору технічних наук, професору Олександру Семеновичу Зеленському.

Як пояснюється у листі, трудовий колектив неодноразово вносив подання на відзначення Олександра Семеновича Зеленського. Починаючи з 2017 року, задовго до того, як Президентом став Володимир Зеленський. Тому викладачі університету просять забезпечити об’єктивну оцінку заслуг О. С. Зеленського, винятково виходячи з особистих здобутків і досягнень претендента».

Фото i фотожаба: Тайные Депутаты Днепра

 

Напишіть відгук