«Star Media»: дивіться yкраїнське кіно зі смаком російського шоколаду і Путіна

Відома компанія розмістила на своїй Фейсбук-сторінці заклик споживати  «Альонку». І їздити роважатися до Москви, щоб слухати рок-гурт, який підтримує російського президента.

Професійне свято вітчизняних кінематографістів – друга субота вересня – не обійшлося без скандалу. Він міг залишитися без особливого розголосу, якби на Фейсбук-допис «Star Media» не звернув уваги активіст та журналіст з Дніпра Олексій Мазур (Олексій Мазур):

«У День українського кіна українська кінокомпанія «Стар Медіа» (гендиректорка – Ольга Пантелеймонова, генпродюсер – Влад Ряшин (на фото нижче – ред.)) кликала всіх до столиці країни-агресорки на свято шоколаду «Красного Октября». «Отличный повод для радости», запропонований українцям у пості, розміщеному на офіційній ФБ-сторінці кінокомпанії – «Лучшее кино от Стар Медиа».

Владу Ряшину не вперше отримувати медійний негатив: ще в 2016-му висловлювався проти запровадження «чорного списку» для російських акторів, які підтримують антиукраїнську політику. Зокрема, Влад не вважав за потрібне «карати артистів за екранний образ» забороною для них працювати в Україні. Сам протягом усіх років війни продовжує співпрацювати з кіно-діячами північного сусіда. Також відомо про його давні й добрі бізнесові стусунки з каналом «Інтер», «95-м кварталом», «Медіа групою «Україна» Р. Ахметова і «StarLightMedia» В.Пінчука. Дружить з чинним міністром культури О. Ткаченком.  

Але оcь те саме оголошення (як і решта на сторінці кінокомпанії – російською): «Всі – на свято шоколаду! Фабрика «Красний Октябрь» і сімейний парк «Сказка» дарують москвичам і гостям столиці чудовий привід для радощів. Встигніть насолодитися улюбленими солодощами й атракціонами, коміксами і чудовою дитячою анімацією, візьміть участь в захоплюючих конкурсах і майстер-класах усією родиною!»

Далі – посилання на сайт російського шоколаду «Альонка», який, швидше за все, споносорує черговий проєкт українсько-російського виробника серіалів. До слова, типових «мильників». Кінопродукт, зазвичай, не «грішить» претензіями на історичність чи особливий драматизм і розрахований на не надто вибагливу публіку.

Але зараз не про те, бо «Star Media», серед іншого, своїм оголошенням пропонувала українцям підтримати рок-команду, відому своїми симпатіями до Путіна, задекларованими не раз. Йдеться про відомий у РФ гурт «Уматурман», він зазначений серед гостей «шоколадного свята», розрекламованого українською кінокомпанією.

Зокрема, учасникам Революції Гідності «Уматурман» «присвятили» кліп на пісню «Токсіни». В ній тих, хто підтримують українців, характеризують так:

«Всє еті маньякі, убійци, мізантропи.

І социопати, живут во злобє дєнь ото дня.

 Рвут із тємєні волосіни. Ето же очєвідно, друзья:

У ніх накопілісь токсіни».

Цей куплет супроводжується відеорядом, в якому п’яниця спостерігає за телевізійними кадрами акції російської опозиції за припинення війни в Україні, що відбувалася на проспекті Сахарова в Москві. «Епітети» штибу «маніяки» супроводжують появу на екрані прапорів російського руху «Солідарність». Він виступає проти політики Путіна і є одним з небагатьох, що організовує акції на підтримку України. Коли звучить «убійци», в кадрі з’являється покійний американський сенатор Джон Маккейн.

Свого часу «Уматурман» також виступали на концерті в Санкт-Петербурзі, присвяченому випускникам шкіл, на який привезли кілька сотень підлітків з «ДНР».

«Star Media» таки своєрідно відзначила День українського кінематографа.

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Фото: Лучшее кино от Star Media, https://www.kommersant.ru/

Напишіть відгук