Фокін-фактор української політики

Про Марію, дівчину не на мільйон, а на три літери – ТКГ.

Повний Фокін зовнішньополітичного курсу України: мережа вже котрий день вирує на тему як саме екс-прем’єр екс-УРСР Вітольд Фокін опинився в Тристоронній Контактній Групі. Черговий і вже такий звичний для нашого політикуму скандал: 87-річний пенсіонер, як з’ясувалося, працевлаштувався завдяки онуці Марії. Принаймні, вона так каже.

Його попередника на посаді ще комуністичних часів, В.Масола, колись звільнили з влади українські студенти – відомою акцією «голодування на граніті», то був чи не перший Майдан в новітній історії України. В жовтні 1990-го Масол збирався підписувати новий Союзний і кабальний для країни договір з Москвою, але це вдалося відвернути з допомогою патріотичної молоді.

Вельми символічно, що через 30 років по тому представниця вже іншої молодої генерації повернула радянського аксакала Вітольда у велику політику.  

Марія Фокіна позиціонує себе як «співачка, модель та акторка» і дружить з Андрієм Єрмаком, шефом офісу президента В.Зеленського. Настільки давно, шо називає його «Андрюшею». Підкреслює, що просто дружить, без романтичної складової. Замовила слово за близького родича, про що днями розповіла журналістам сама. Бо дідові подобається бути «сірим кардиналом». На новій посаді він вже встиг зробити низку скандальних заяв, одна з яких – про амністію донецьким бойовикам. А Маша стала чи не головним чинником української зовнішньої політики останніх тижнів.

Що відомо про цього «чинника»?

34 роки, киянка, зараз заміжня за бізнесменом Геннадієм Шпілером, від якого має сина Габріеля, подружжя майже постійно мешкає в Сан-Франциско (США). В цій же країні поселився ще один онук  Вітольда, брат Марії.

До заміжжя Маша мала репутацію завзятої тусовщиці. Дівчини без комплексів та «української Періс Хілтон». Штурмувала – без помітних здобутків – вершини шоу-бізу і нерідко втрапляла в історії. Наприклад, таку: на зорі співочої кар’єри її наче б то обдурили двоє чоловіків, що назвалися продюсерами російського попсовика Діми Білана. Призначили зустріч в дорогому столичному ресторані «Арена», але вчасно «вийшли до туалету». Маші внаслідок довелося платити за вечерю всієї компанії. Тріо погуляло на 500 доларів. Трохи згодом, щоправда, з’ясувалося інше – пригоду з аферистами вигадала сама дівчина, задля піару. Aле обман викрили – завдяки тому, що чек з ресторану був фейковим.

Теж задля піару знімалася оголеною для чоловічого глянцю та «без костюма» в кіно-стрічці грецького режисера.

Була учасницею телепроєкту «Касти» на каналі «ТЕТ», ріеліті-шоу з життя вітчизняних «мажорів», кілька разів вживала в кадрі ненормативну лексику. Шоу швидко закрили через низькі рейтинги.

Мала стосунки з кандидатом в народні депутати із Запоріжжя, «регіоналом» Сергієм Веселковим, на момент роману – одруженим. Марія звинуватила екс-коханого в крадіжці 17500 доларів і що «позбавив мою родину дому», відібрав у неї нерухомість. Веселков натомість повідомляв: ці звинувачення – помста покинутої ним дівчини. І що власну заяву з міліції вона сама була змушена забрати, бо доказів його провини правоохоронці знайти не змогли.

Інтерв’ю «співачки і моделі» нечисленні, зате запам’ятовуються. Свого часу не змогла відповісти на запитання телеведучого Дурнєва, де знаходиться Пізанська вежа. Її варіанти: «Може, в Пізантії? В Пізанії?». Це не були гумор чи іронія, а, як виглядає на відео, спроби аналізу.

Маша Фокіна також ніколи не приховувала своєї дружби з представниками російського бомонду, «кримнашистами» Тіматі та Кіркоровим.

А з офісом президента її пов’язує не лише знайомство з Єрмаком – два відео Фокіної, «Бімер» і «Я нє забуду тєбя нікогда» знімав улюблений кліпмейкер В.Зеленського, А. Бадоєв.

Тож маємо яскравий приклад злиття шоу-бізу і великої політики. Як уже зазвичай протягом минулого року – «нижчеплінтусово» ганебний для всіх без винятку його учасників. Навіть, якщо «сага» про призначення дідуся завдяки особистим контактам «нагорі» – не більше, ніж чергова вигадка онуки задля улюбленого хайпу навколо власної персони. Тим не менш, очільники держави заяву Фокіної чомусь досі не дезавуювали – що варто було б зробити і задля бодай сякого-такого збереження престижу держави, і власних репутацій. «Мокрих», хоч викручуй.

Як підсумувала у своєму Фейсбук-дописі журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва (Marina Daniluk-Yarmolaeva): «Маша Фокіна могла б прилаштувати дідуся в будинок пeрестарілих. А прилаштувала до Єрмака.

Від кадрової політики в нашій державі давно просто корчить. Знала особисті історії, коли в політику прилаштовували коханок, секс-партнерів на одну ніч, щоб стулили пельку, шоферів, манікюрниць, партнерок з йоги і спеціалістів із годинників, які дивним чином потрапляли на топ-позиції і займались «типу антикризою». Але переважно –  погіршували абсолютно все і заважали критичній масі справді фахівців.

Але про те, щоб прилаштувати діда, аби він здав державу з тельбухами –  чую вперше».

Схоже, про подібне почуємо ще не раз.

 

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Фото: Інстаграм mashafokina

 

Напишіть відгук