Бюджет-2021: більше - на владу, менше - на оборону

Доведеться затягти паски медичній галузі, міністерству оборони та міністерству ветеранів.

Також буде суттєва зменшено видатки на виплату субсидій.  А ось прожитковий мінімум громадян залишиться без змін. Як Кабмін пропонує розпорядитися державними грошима, демонструє таблиця вгорі. Як бачимо, помітно зростуть видатки на Державне управління справами, МВС, СБУ, офіс Генпрокурора та офіс президента. 

Зате  поменшає витрат на оборонне відомство: мінус 123 млн. грн. порівняно з 2020 роком. На 94 млн. менше дістанеться й міністерству інфраструктури, що в перекладі на реалії означатиме й подальшу відсутність ремонтів котелень, зношених труб тощо.

Так само переважно на власні сили у захисті від потенційних  зловмисників варто розраховувати пасажирам потягів: видатки на держслужбу з безпеки на транспоті скоротяться ще на 9 млн.

Зауваження бюджетного комітету Верховної Ради  щодо проєкту вмістилися на 10-ти сторінках.  

Серед них найбільше привертають увагу такі: «Обсяг коштів державного бюджету, що спрямовуються на реалізацію програми медичних гарантій, щорічно визначається в законі про державний бюджет у розмірі не менше 5% ВВП. Однак, за прогнозними розрахунками Мінфіну обсяг видатків проекту зведеного бюджету на 2021 рік на охорону здоров’я становитиме 191,1 млрд грн, або 4,2% ВВП» .

«У І півріччі 2021 р. розміри прожиткового мінімуму не змінюватимуться (будуть на рівні, встановленому з 01.12.2019 р.)… У законопроекті на 2021 рік передбачено подальше збільшення державних соціальних стандартів, проте Урядом показники прожиткового мінімуму визначено без врахування його фактичного розміру. Так, за офіційною інформацією, розміщеною на веб-сайті Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах липня 2020 р. у розрахунку на місяць на одну особу становив 4466 грн, а у законопроекті середньозважений розмір такого мінімуму передбачено у сумі 2250 грн, що майже у 2 рази менше вказаного фактичного розміру».

Найнеприємніше те, що більше половини заробленого в наступному році «з’їдатиме» державний борг: «Загальний обсяг державного боргу та гарантованого державою боргу на кінець 2021 р. розрахунково враховано у сумі 2908,7 млрд грн, що становить 64,6% прогнозного ВВП (факт на 31.12.2019 р. – 50,3% ВВП, первинний прогноз на 2020 р. – 52,4% ВВП.

http://w1.c1.rada.gov.ua/

Global Village

 

 

Напишіть відгук