«Наші котики-2» – в монастирі. Жіночому, МПЦ

Друга частина відомої кіно-сатири вийде на екрани в жовтні наступного року – так планується. А тизер вже є у мережі.

Зйомки відбуватимуться протягом листопада 2020-го – січня 2021 року, і «Наші котики-2, або Таємниця жіночого монастиря» мають добрі шанси повторити успіх однойменної стрічки. Жанрово це буде все той же комедійний бойовик, але тепер – ще й з елементами мелодрами. Остання – за рахунок «олюднення» одного з бойовиків (Михайло Кукуюк), який буквально повертається до своїх українських витоків – завдяки дуже особистому відкриттю.

Крім уже відомих персонажів у виконанні Дмитра Тубольцева, Станіслава Бжезинського, Петра Микитюка, та Дмитра Хом’яка, до них приєднаються дві героїні – Ірми Вітовської та Христини Федорак. Уся компанія опиниться в жіночому монастирі московського патріархату, насправді – осередку російських диверсантів. Окупанти задумали справжню катастрофу для цивільних, але наші зуміють її відвернути.

Звичайно, при цьому будуть кумедні переберії, втечі й погоні, «воскресіння» з мертвих (ще й не раз). А також чорний гумор і тролинг «донєцкой рєспублікі», совка й Путіна. Наскільки все це виявиться вдалим, і чи врахують творці фільму критику зайвого натуралізму першого кіна – побачимо. Наразі, як і раніше, вони вирішили не відмовлятися від словоспоучення «неполіткоректна комедія». Хоч говорити про «політкоректність« на шостому році війни, даруйте за тавтологію, некоректно.

Вслід за оригінальними, «Котики-2», будуть втілювати класичну ідею про випробування екстримом для «чайників» – інженера, футбольного тренера, актора та продавця квітів. Вони готові воювати, але й гадки не мають, як це робити. Все змінюється на фронті, і «чайники» стають фатальним «гвинтиком», що ламає потужну воєнну машину ворога. Заодно роблячи з нього клінічного ідіота, як і належить в контр-пропагандистському фільмі. Що його завдання – саме таке, автори не приховують. Серед них – режисер Володимир Тихий («Наші котики», «Брама», «Зелена кофта») і продюсер Ігор Савиченко.

Держкіно допустило цей проєкт до свого 14-го пітчингу. Запланований бюджет – 36 543 000 грн., орієнтовний обсяг державної підтримки – 29 234 400 грн. Перша частина фільму, що вийшла на екрани країни минулого року, зібрала в прокаті 8,3 млн. грн. Мала загалом прихильну критику і, переважно, захоплені відгуки глядачів.

«Наші котики-2» будуть не єдиним сіквелом в цьогорічному вітчизняному кінематографі. В 14-му пітчингу також заявлена воєнна драма «Іловайськ-2014. Бішут». Прикметно, що його режисером названо Тараса Костанчука, виконавця головної ролі в «Іловайську» 2019-го р. Тарас не є професійним актором, а в 2014-му воював і виходив з Іловайськомго котла. У фільмі зіграв самого себе.

Бюджет «Бішута» – 37 000 000 грн, з них 30 000 000 повинна виділити держава. Як і «Наших котиків-2», прем’єра очікується в жовтні 2021-го.

Global Village

Напишіть відгук