Гроші від «Бурізми» і росіян Байден-молодший витрачав на повій

Сенат США оприлюднив 87 сторінок звіту «Хантер Байден, «Бурізма» та корупція: вплив на урядову політику США та пов’язані проблеми». (Hunter Biden, Burisma, and Corruption: The Impact on U.S. Government Policy and Related Concerns).

Лише перелік висновків звіту дуже ускладнює передвиборчу кампанію Хантерового батька, Джозефа, кандидата на посаду президента США. В документі йдеться про його зловживання службовим становищем в приватних інтересах та брехню – в тім числі, в намаганнях звинуватити конкурента на виборах, Дональда Трампа, у стосунках з Росією під час попередньої передвиборчої кампанії.

Дослідження так само не покращить настрою колишньому президентові України Петру Порошенку, оскільки Хантерова сага в Україні відбувалася в часи його керування державою.

Тим не менш, сенатський звіт не створив нових сенсацій. Радше, додав необхідних деталей до пазлу «Байдени-Україна-Трамп»., про який вже з рік пишуть ЗМІ по обидва береги океану. І «прикрасив» новими «вишеньками» «торт» компромату на Байденів. Як-от захмарні суми, виплачені Хантерові не лише «Бурізмою», та на що він витрачав гроші. Документ читається як такий собі авантюрний детектив з життя американського мажора та його тата, щоправда, написаний казенною мовою. (Повна версія – тут: https://www.hsgac.senate.gov/imo/media/doc/Ukraine%20Report_FINAL.pdf). Та про все за порядком. Отже, пункти звіту:

«1. Конфлікт інтересів. Офіс віце-президента (часів адміністрації Обами –  ред.) та представники Держдепартаменту  США знали, однак ігнорували проблеми, пов’язані з присутністю Хантера Байдена в раді директорів «Бурізми». Це створювало труднощі адміністрації США з донесенням її анти-корупційного месиджу в Україні.

2. Заступник державного секретаря Джон Керрі неправдиво свідчив, що йому невідомо про ці труднощі.

3. Представники Держдепартаменту США розглядали Миколу Злочевського (керівника «Бурізми» – ред.) як «корумпованого одіозного олігарха». Тим не менш, люди з команди віце-президента Байдена порадили йому не звинувачувати Злочевського в корупції.

4. Поки Хантер Байден перебував у раді директорів «Бурізми», Злочевський заплатив 7 млн. доларів  (виділено Global Village – ред.) хабаря Генпрокуророві України Віталієві Яремі (в грудні 2014-го – ред.), щоб він закрив справу проти компанії.

5. Хантер Байден був під захистом американських безпекових спецслужби, поки працював у «Бурізмі» (На що теж витрачалися гроші американських платників податків – ред.).

6. Представники адміністрації Обами та фірма, що лобіювала інтереси демократів, мали постійні і тривалі контакти з колишнім українським посадовцем Андрієм Теліженком. (Працівником посольства України в США – ред.).

7. Керівника [країни] неправдиво звинувачували в участі в російській кампанії з дезінформації та використовували інші тактики, щоб вплинути на розслідування.

8. Хантер Байден та фінансові операції його родини з українськими, російськими, казахськими та китайськими громадянами є підозрілими з точки зору кримінальних порушень та вимагань.

Скільки заробив Хантер за часи свого перебування в «Бурізмі»? «Крім 4-х млн. доларів за членство у раді директорів, Байден-молодший та його родина отримали мільйони доларів від іноземних громадян, походження коштів яких є сумнівним. Також він отримав 3,5 млн. доларів переказу від Єлєни Батуріной, дружини колишнього мера Москви Юрія Лужкова. (Ці гроші потрапили на рахунок інвестиційної фірми Хантера Rosemont Seneca Thornton – ред.).

Хантер також відкрив банківський рахунок з громадянином Китаю Гонгвеном Донгом, щоб оплачувати витрати в розмірі 100 000 доларів по всьому світу для себе самого, а також Джеймса (брата Хантера- ред.) та його дружини Сари.

Крім того, Хантер мав ділові стосунки з Йє Жіанміном, Гонгвеном Донгом та іншими громадянами Китаю, пов’язаними  з комуністичним урядом та армією цієї країни. Ці стосунки обернулися мільйонними готівковими потоками для Байдена».

Останні дозволяли вести розкішний спосіб життя, а ще – користуватися послугами повій. Сухим викладом звіту це звучить так: «Хантер Байден платив жінкам, громадянкам Росії та інших східно-європейських країн, які пов’язані з колами східно-європейської проституції».

Тим часом, «у своїй промові в Раді в грудні 2015-го, віце-президент Байден закликав українських депутатів сміливо протистояти корупції, щоб змінити історичний курс країни».

Та найбільш інтригуючий у звіті виглядає зовсім не цей пасаж, а останнє речення документа: «Нам залишається зробити ще чимало, щоб знайти відповіді на всі запитання». Далі буде?

https://www.hsgac.senate.gov/imo/media/doc/Ukraine%20Report_FINAL.pdf

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Фото: https://www.nationalreview.com/

Напишіть відгук