«Українська мова? За першим разом пробачаю!» - скандал в одеській гімназії

«Дєвочка, которая сєйчас со мной на укрАинском говорила, ану встань. Поднялась, говорю!», – в одеській гімназії вчителька цькувала україномовну дитину перед усім класом.

В одеській гімназії №4 стався кричущий випадок. Все почалося з того, що учениця забула альбом на урок малювання і сказала про це українською мовою. Через це з вчителькою сталася істерика: вона кричала і принижувала дитину та довела її до сліз. Всі слова «педагога» були просякнуті зневагою до української мови загалом і до конкретної дівчинки зокрема. Запис розмови розмістили у спільноті «Одеський медіацентр».

«- А вот девочка, которая говорила со мной сейчас, на який мови ви общаетесь?
– Я – на українській.
– И везде тоже на украинський?
– Так!
– А ну-ка встань! Поднялась! Поднялась, говорю! «Да!» – так не отвечают мне! Ты посмотри на нее! Что это за «да»?
– Ну…
– Что – «ну»?! Постой и успокойся. Постой и успокойся, говорю. Встань, пожалуйста. Постой немножко и подумай. Так нельзя отвечать. Я же с тобой не говорю таким тоном. Нехорошо так».

(До класу):  «Так, ребята, я чувствую, нужно все на украинский мове казати. С вами. Бо у нас, бачте, бачите, що робиться. Вона на украинський мови, то вона, получается, сверху. А мы снизу. А она выше нас, понимаете? Прийшла без ничего, альбом не принесла, рисунки не принесла, а права качает она! Она мовой прикрываться будет здесь мне! Причем здесь мова, надо мозги иметь! Покажи мне рисунки свои!»

(Дитина плаче).

«- А, ну все, не реви мне. И отвечай в следующий раз лучше. Ну все, успокойся. Но так нельзя говорить. Ну, так получается, что она выше нас. Ну так, дети?» (жалісно)

Це – лише один епізод, з якого видно ненависть, нерозуміння, вороже ставлення до україномовних людей в Україні. А в цьому випадку доросла людина, «педагог» (!) влаштувала булінг дитини перед класом, «погрожуючи» перейти на українську мову і стверджуючи, що якщо говориш українською – то ти «вище» їх усіх.

Вчительку вже звільнили та подали відповідну заяву до СБУ.
Але викликає жах той факт, що таке може статися в Україні. І стається щодня.

Facebook

Файне місто Дніпро

Фото: Файне місто Дніпро

Напишіть відгук