Робоча віза до Чехії - лише за щасливим номером. Буквально, не жарт

«Лото-забава» коштом заробітчан? Про новини чеської  робочої візи.

Спочатку – офіціоз з сайту Генерального консульства Чехії у Львові:

«Нові правила реєстрації для подачі заяв на окремі цілі заяв на довгострокові візи та дозволи на проживання:

Для цілей сезонного працевлаштування та спільного проживання родини терміни подачі заяв будуть призначатися на підставі жеребкування. Для подачі заяв з іншими цілями заявники мають реєструватися e-mailом.

Конкретні правила реєстрації згідно окремих цілей:

I. Довгострокові візи / дозволи на проживання з метою спільного проживання родини (лише у випадку чоловіка / дружини та неповнолітніх дітей власника дозволу на проживання у ЧР); та довгострокові візи з метою сезонного працевлаштування

Впроваджується система реєстрації у формі жеребкування. Реєстрація буде здійснюватися з метою призначення термінів особистої подачі заяв на період від 26.10.2020 до 22.01.2021 р.

Серед всіх поданих заявок Міністерство закордонних справ ЧР обере шляхом жеребкування та призначить для заявників термін подачі заяв на період від 26.10.2020 до 22.01.2021 р. у наступній кількості:

  • 812 заявників на довгострокові візи/дозволи на проживання з метою спільного проживання родини;
  • 116 заявників на довгострокові візи з метою сезонного працевлаштування

До жеребкування допускаються лише реєстраційні заявки». (Більше: https://www.mzv.cz/lvov/uk/x2004_02_03/x2016_05_18/zruseni_registrace_pres_visa_lviv_mzv_cz_1.html?fbclid=IwAR2ulbMiSeRjywxMrGGqAcnyU_FWGznzNd35ggMVFhTo–KNqTkBYhVwNZ4)

Нововведення вже викликало чимало нарікань українців, що зібралися на роботу до сусідньої країни. Їх у  Блог заробітчанина підсумовує Oleksiy Ivan:

«Суть цієї «лотерейки» така: людина повинна особисто прибути до консульства, відстояти в живій черзі не одну годину, придбати контрольний талон з унікальним номером за 1000 корун. Він забезпечує їй тільки участь у жеребкуванні, адже виграшних талонів значно менше, ніж охочих їх отримати.

Якщо людина (потенційний заробітчанин або сім’я людини, що перебуває в Чехії) не виграє в жеребкуванні, то гроші їй не повертають (виділено Global Village). Зате вона має змогу взяти участь у наступній лотереї! Отже, ще раз приїхати, витратити кошти на дорогу, житло, харчування, знову придбати контрольний талон за 1000 корун, знову збагатити казну Чеської Республіки. Якщо ж виграє в жеребкуванні, тоді зможе подати документи на візу, але ще не факт що  її відкриють.

Виграшних талонів в даній «лото-забаві» є на 812 заявників з метою спільного проживання родини та 116 заявників на візи з метою сезонного працевлаштування. Проте, зрозуміло, що сезонних працівників в рази більше. Всі вони заплатять 1000 корун і просто потратять кошти в нікуди.

Навіть для тих, хто виграють, ще не означає, що отримають візу тривалістю більше місяця. Оскільки, якщо виграшний талон буде на січень і розгляд заяви 1,5-2 місяці, то замість візи на 6 місяців людина отримає візу тривалістю 1 місяць».

Блог заробітчанина

Oleksiy Ivan

Фото: https://prag-study.com/

Напишіть відгук