Ляшко: «Українців таки пускатимуть до Європи»

Сім п’ятниць на «ковідному» тижні. Спочатку головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час недавнього брифінгу налякав співгромадян, що в другій половині жовтня їм навряд чи світить в’їзд до Євросоюзу – через невідповідність України закордонним критеріям боротьби з хворобою. Але вже через день заспокоїв: ні, повинні пускати, бо наші показники навіть кращі, ніж вимагають в Європі. Але про все за порядком.

Отже, євро-стандарти: охоплення тестуванням на 100 000 населення протягом семи днів повинно бути на рівні 300 і більше; частка позитивних тестів серед всіх проведених методом ПЛР має бути менш як 4%; інцидентність захворювання –  на рівні 25 випадків на 100 тисяч населення.

Євросоюз також оприлюднив мапу поширення COVID-19 в країнах Європи. Її сектори поділені на такі кольори:

  • «зелений», якщо кількість нових хворих за останні 14 днів менша 25 випадків на 100 тис. населення, а відсоток позитивних випадків від всіх зроблених тестів нижче 4.
  • «помаранчевий», якщо кількість нових хворих за останні 14 днів менша 50 випадків на 100 тис. населення, а відсоток позитивних випадків від всіх зроблених тестів нижче 4. Або, якщо кількість нових хворих за останні 14 днів від 25 – 150 випадків на 100 тис. населення, але відсоток позитивних випадків від всіх зроблених тестів – нижче 4.
  • «червоний», якщо кількість нових хворих за останні 14 днів – 50 випадків на 100 тис. населення, а відсоток позитивних випадків від всіх зроблених тестів – 4 і більше. Або, якщо кількість нових хворих за останні 14 днів більше 150.

За переліченими ознаками, як повідомлялося, Україна перебуває в так званій «сірій зоні». Тобто, в переліку країн, громадянам яких заборонено відвідувати ЄС. Дозволено, натомість, із «зеленої» зони, а туристи з «помаранчевої» або «червоної» можуть перетинати кордони з певними обмеженнями.

Вже наступного дня, коли новину підхопили ЗМІ, на своїй Фейсбук-сторінці Віктор Ляшко поспішив виправитись: не все так погано, просто в нас і в Європі рахують по-різному. Але українські показники все одно повинні задовільнити європейців.

Віктор Ляшко: «Про єдині критерії для подорожей європейським регіоном.

На одному з ранкових брифінгів у Міністерстві я повідомляв про те, що Рада Європи схвалила єдині підходи та індикатори для подорожей між країнами європейського регіону.

У цілому, підходи до формування рівнів епіднебезпеки відповідають українським — це охоплення тестуванням, захворюваність та частка позитивних результатів серед усіх проведених досліджень методом ПЛР.

На їхній підставі формується рівень епіднебезпеки – зелений, жовтий, червоний та сірий для країн, які не відповідають «кольоровим» показникам, і який є вхідною точкою для подальшої оцінки.

?АЛЕ, у своїх підходах європейці оцінюють КУМУЛЯТИВНУ кількість тестувань протягом останнього тижня, а в Україні ми вираховуємо показник на основі СЕРЕДНЬОДОБОВОЇ кількості проведених досліджень на 100 тисяч населення методами ПЛР і ІФА.

Саме через цю суттєву відмінність у підходах виникло непорозуміння при інтерпретації показників, яке розійшлося у ряді ЗМІ. Тому, вважаю за необхідне надати уточнення.

Так, вхідним порогом для країн є досягнення показника тестувань в 300 одиниць на 100 тисяч населення. Мною було озвучено про те, що, на жаль, Україна не дотягує наразі до цього показника.

Але, якщо розрахувати наші показники таким чином, як у ЄС, то Україна впевнено долає планку в 300 одиниць – при врахуванні лише ПЛР-досліджень в Україні 545 тестів протягом останнього тижня на 100 тисяч населення!

У розрізі областей лише Кіровоградська дещо відстає з результатом в 286, тоді як Київ, більше, ніж у п’ять разів перевищує мінімум «сірої зони» з показником в 1551 одиниць».

Facebook

Фото:Oleksiy Ivan(«З дому додому»), https://moz.gov.ua/

Напишіть відгук