А судді хто платить – про статки Марини Заставенко

Служителька Феміди з Дарницього райсуду Києва здобула собі скандальну загальноукраїнську славу протягом одного дня – забороною згадувати одіозного В. Медведчука у книзі Вахтанга Кіпіані Справа Василя Стуса”.

Що відомо про п. Заставенко? Крім того, що їй – 45 років, раніше працювала в Донецькій області і що в 2017-му її збиралися звільнити з посади вже в Києві – за зв’язки “ДНР”. А до війни трудилася в Червоногвардійському районі Макіївки – відомому своєю криміногенністю, там розташовані шахти й тюрма. Ще – місцева нерухомість судді, її квартира по вул. Мирного, 10.

Вже, коли перебувала в Києві, нею щільно цікавилося СБУ – протягом двох років. Відтак, “на засіданні дисциплінарної палати 20 вересня 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України… вирішила скерувати рекомендацію про звільнення низки суддів з посади, угледівши факти, що свідчать про порушення ними присяги” (https://jurliga.ligazakon.net/). Cтосовно Заставенко, яка була серед тих суддів, тоді постановили відкрити дисциплінарну справу, але обійшлося. Ба більше – відтоді її кар’єрі  в Києві ніщо не перешкоджало.

Попри те, що Марині Олександрівні довелося переселитися з окупованої території до столиці, її обминула малозабезпечена доля багатьох колишніх донеччан, які були змушені по-новому будувати своє життя за межами колись рідної місцевості. Декларація судді свідчить про стабільно зростаючі її прибутки – відтоді, як стала киянкою.

Суддя-переселенка, згідно з декларацією, володіє частками в двох квартирах – площами 98,9 і 55 м.кв. (остання – в столиці) відповідно, а також 330 м.кв. земельної ділянки загальною площею 1000 “квадратів” (в Макіївці). Їздить на авто Honda вартістю 100000 грн.

Зарплату судді постійно підвищували. Наприклад, якщо в 2017-му  заробила 193500 грн., то вже наступного року за свою працю на посаді отримала 380863 грн. (https://public.nazk.gov.ua/). І вже зовсім непогано пішли справи минулого року – 508169 грн. (https://youcontrol.com).

Так роботу М.Заставенко оплачує держава, якій днями додалося ганьби і згортання свободи слова – завдяки рішенню Марини Олександрівни.

Global Village

Фото: https://inosmi.ru/, https://apostrophe.ua/

Напишіть відгук