Америка голосує: перші підсумки (оновлюється)

Демократи більше поштою, республіканці – особисто.

Рекордне голосування перших годин

Сьогодні, 3 листопада, громадяни США голосують на виборчих дільницях на президентських виборах 2020 року, за головну посаду країни змагаються чинний Дональд Трамп (від республіканської партії) та Джозеф Байден – від демократичної.

Станом вже на початок дня зафіксовано рекордну кількість голосів, що перевершило підсумки дострокового голосування порівняно з попередніми виборами, 2016 року.

За допомогою дострокового голосування вже взяли участь у виборах майже 100 мільйонів американців. Це значно перевищило показники 2016-го –  тоді було 47  мільйонів. Загалом у 2016 році, коли Дональд Трамп виграв свій перший термін, проголосували трохи менше 139 мільйонів людей.

Зате в перегонах 2008 року між Бараком Обамою та Джоном Маккейном був найвищий відсоток виборців в новітній історії – 61,6 відсотка.

Пандемія covid-19, швидше за все, є головним фактором, який змусив багатьох віддати свої голоси достроково або поштою. Виборці намагалися уникнути довгих черг і скупчення людей у день виборів. Крім того, багато штатів пропагували бюлетені для розсилки поштою та полегшили отримання виборчих бюлетенів без виправдання причини відсутності на виборчій дільниці.

Спостерігачі також відзначають так званий ”фактор Трампа” – або сильні емоції, які він збуджує як у своїх послідовників, так і в недоброзичливців.

Ближче до полудня на низці дільниць почали збиратися довгі черги: треба було чекати не власне голосування, а взагалі можливості потрапити на виборчу дільницю. Як це було в Південній Кароліні, відео з допису Sherri Campbell:

 

Хто веде зараз – Трамп чи Байден?

На сьогодні майже всі штати перевищили 50 відсотків кількості виборчих бюлетенів, поданих на виборах 2016 року. Деякі штати, включаючи Вашингтон (105%) і Техас (108%), уже зареєстрували більше дострокових голосів, ніж загальна явка у 2016 році. Серед штатів, які не досягли позначки 50%, є Нью-Йорк (43%) та Пенсільванія (39,2%). 

Флорида, яка є важливою і для табору Байдена, і для Трампа, вже зібрала майже 9 мільйонів голосів, а це – понад 93% відсотків виборчих бюлетенів у 2016 році. Також Північна Кароліна –  штат, за яким пильно стежать – вже має 95% відсотків голосів порівняно з тими ж показниками перших годин 2016 року.

Не всі штати повідомляють про виборчі бюлетені, повернуті за партійною приналежністю. Однак ті, де таку приналежність виборців зафіксовано, кажуть, що наразі демократи випереджують. Прихильники демократичної партії повернули бюлетені для розсилки з розрахунком два до одного.

Тим не менш, це ще зовсім не означає кращих шансів на перемогу для Байдена, ніж для Трампа. Справа в тому, що республіканські виборці воліють голосувати особисто – після того, як Трамп поширив повідомлення про те, що з бюлетенями, які що надійшли поштою, можливі фальсифікації.

На даний момент там, де цифри можна відстежити, республіканці більше голосують особисто. Їхні результати  поступаються демократичним, хоча кількість республіканських голосів починає збільшуватися.

Критичними для обох кандидатів залишаються штати Мічиган та Пенсильванія. Саме в них, за гіркою іронією, також зафіксовано рекордне зростання захворювань на коронавірус протягом останніх днів.

В ранкові години 3 листопада екзит-поли зафіксували перевагу Байдена, однак вже згодом з’явилися повідомлення, що розрив між кандидатами скорочується. 

А остаточного результату швидко сподіватися не варто, бо рахуватимуть голоси довше, ніж звичайно – чимало з них надходять поштою.

Хто виборці?

Серед виборців  Джо Байдена. згідно із статистикою, більше: громадян у віці від 18 до 49 років, жінок, атеїстів, неодружених, афро-американців та латино. Переважають мешканці мегаполісів. Вони ж в 2016-му голосували за Гіларі Клінтон.

Тим часом, серед прихильників Дональда Трампа більше 50-річних і старших, чоловіків, білих, протестантів-євангелістів, одружених. Більшість виборців мешкають в малих містах і сільській місцевості. В 2016-му голосували за чинного президента США.

https://en.as.com/, https://www.nytimes.com/, https://ig.ft.com/

 Global Village

Фото: https://en.as.com/, https://bbc.com