“Америко, не здайся без бою!“

Розрахунок будь-якої наволочі – комуністичної чи “демократичної“ –  загал сподівається, що “якось само вирішиться“. І не буде рипатися – через банальні лінощі, “аби не гірше” і не створювати собі клопотів. Але “гірше“ настане обов’язково – якщо вчасно не вказати наволочі її місце.

“Я не здамся без бою!” Не фанат Вакарчука, але шаную  цю пісню. І бажають того американці, чи ні, але протягом ближчого майбутнього Славків хіт доведеться їм затямити – коли й надалі збираються жити в країні, до якої звикли. Навіть, якщо ніколи не чули не лише пісню, але й гадки не мають, що за Вакарчук такий і де вона взагалі – Батьківщина Славкова і моя. Бо надто багато кепських паралелей в наших історіях – минулій України і новітній Америки.

Я зараз – не про підсумки президентських виборів у США, надія ще є, поки не всі бюлетені підраховано. Цифри сьогодні – то лише продовження підсумків (даруйте за тавтологію), невеселих, коли вже й тут, у США, настало “маємо, що маємо“.

А маємо нічогеньке собі голосування за Камалу Гарріс. Так, формально – Джо Байдена, але ж всі розуміють, що керувати Америкою зібрався зовсім не пенсіонер-корупціонер, Божа кульбабка, а ось ця – дуже гірша – версія Юлії Тимошенко.

Наша, вважайте – то ще “Камала-лайт“, навіть Юлії Володимирівні далеко до вміння Гарріс щиро й переконливо брехати у вічі, “перезуватися на ходу“ і називати чорне й криваве – білим і корисним. Кому не ліньки – погугліть бодай офіційну, ретельно відретушовану Камалину біографію, переконайтеся самі. Мені лише однієї її заяви досить: що відверто анти-державна організація “Black Lives Matter” (“Чорні життя важливі”) – “суспільно необхідна“. Це в розпал того, як стало відомо про безчинства  “BLM” на вулицях цього літа, і були застрелені двоє поліцейських.

Чому “BLM” і Камала опинилися “в дамках”? Бо Америка, звикнувши до того, що вона – взірець для всього світу, в якийсь момент надто розслабилася. Забула, що найдорожчі цінності – свободи слова, поваги до прав особистості – треба захищати. І тримати фронт не лише надійним військово-промисловим комплексом, але й у мізках.

Не втримали, запустили нео-марксистів на університетські кафедри та в ЗМІ. Дозволили безсоромно й безборонно поширювати лівацьку пропаганду. Тому сьогодні Фейсбук Вам спокійно диктує, що та як писати можна, а що – зась. Хто не вірить, запостіть просто зараз все, що думаєте про “BLM”, бажано, англійською, і рахуйте хвилини. Протягом яких Вам тут же заткають рота на кілька днів “за порушення стандартів“ і “розпалювання расової ворожнечі“.

До речі, недарма в Камали вся Кремнієва долина – кращі “кореші“.

В “демократичній” Каліфорнії, як повідомляють наші там емігранти, вони бояться відкрито зізнатися, що підтримують Трампа. Бо в кращому випадку  зіпсують собі стосунки з сусідами, в гіршому – втратять роботу. Щоб вийти на демонстрацію на підтримку чинного президента –  мови нема, можуть побити. Навіть зоряно-смугастий прапор наважуються вивісити на будинку не всі – бо раптом хтось подумає, що таким чином повторюєш Трампове гасло –  “Аmerica First? (Америка – насамперед).

Я вже мовчу на тему промивання мізків дітям трохи не з пелюшок. Що коли хлопчик одягається дівчинкою – це ок і треба вітати. А не хапатися за голову, поки не пізно. Що політкоректність – найпідступніша форма брехні – це правило гарного тону. Що мати власну думку – небезпечно і краще коливатися з генеральною лінієюбільшості. 

А ми вже подібне проходили колись, в одній наскрізь підлій державі-конц-таборі з назвою ссср. Пам’ятаєте?

Тільки не треба: мовляв, США – не радянщина! Тож навіть, якщо  Байден з Камалою  почнуть будувати в Америці комунізм, громадяни їм терпіти не будуть.  

Ще й як будуть! Терпіли ж погроми крамниць влітку і намагалися швидше пройти повз, опустивши очі. Так само сподівалися перечекати ще гірше західні українці в 1939-му чи жителі українського Сходу в 2014-му. З  простої причини: належали до адекватних законослухняних людей і просто не вірили, що дикість і сваволя можуть тривати чималий термін.

І справді, як же так? Грабунок посеред білого дня. Kулаком в зуби на вулиці – тільки за те, що – білий. “Товарняком” на Сибір – ціле село чи “к стєнкє” – за портрет Шевченка.  Колона бойовиків на вулицях Донецька, яких спочатку ніхто не сприймав серйозно – бо звичайні алкаші, тільки з “калашами”.

Хоч таке не має права продовжуватися і повторюватися! Довго, роками, безнадійно. Не може!

Тільки ми з вами знаємо, що дуже навіть може. Бо на те й розрахунок будь-якої наволочі – комуністичної чи “демократичної“: загал сподівається, що “якось буде“. А поки сподівається, час минає, наволоч нарощує біцепси і закручує гайки.

Відтак одного чудового дня ви прокидаєтеся в державі-конц-таборі. Щоб зрозуміти, чому – хоч уже буде пізно – просто пригадайте, як у Вас забирали Ваше. Починали з голосу, і зараз не лише про той, який на виборах, а про можливість висловлюватися – вільно, як належить  вільним людям. Не озираючись на чергову Камалу чи її камарилью, ще раз даруйте за тавтологію.  

Що ж до голосів виборців CША, то напевне буде ще чимало “сюрпризів”. Як-от, коли в Мічигані  “випливла“ сотня тисяч з гаком “недорахованих” бюлетенів, і серед них – трапляється ж таке! – жодного за Трампа. Чи в Пенсильванії не допустили спостерігачів від республіканців. А ще ж були “голосування” мертвих душ – по всій країні, чорнило, що раптом “випарувалося” на щойно заповнених бюлетенях та інші “гримаси демократії”, яким би аплодував Янукович.

Звичайна тактика наволочі – вона впевнена, що “піпл схаває“.

Єдиний спосіб зупинити наволоч – реагувати одразу й рішуче. Не мовчати і не здаватися без бою. Захищати своє – активним спротивом. Від поста на Фейсбуці до виходу на демонстрацію протесту. Чи й на барикади, коли доведеться, хоч дуже хочу сподіватися, що до такого не дійде. А відстоювати з боєм Америці зараз є що – не лише власний статус зразка для решти світу, ту саму решту – також. Бо надто багато залежить сьогодні від США на земній кулі.

В тім числі,  щоб не стати чимось схожим на ссср.

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: з допису Adrian Horodecky, https://www.dallasnews.com/, https://www.nbcnews.com/