Вибори в США: Байден не виграв, Трамп не програв

Фальш-старт: кандидат від демократів дочасно оголосив про перемогу, якої ще нема.

Попри те, чи всі мейнстримні американські ЗМІ, від CNN і NY Times, контрольованi демократичною партією США, (останнє – давно не таємниця), поспішили сповістити про його перемогу. Вслід за ними «новину» тиражують ЗМІ українські та групи підтримки в Фейсбуці нашого колишнього  президента, Петра Порошенка.

Не втримався й чинний, В. Зеленський, зі своїми привітаннями Джозефу Байдену. Що виглядає особливо пікантно, коли згадати літню розмову Зеленського з Трампом, тоді перший обіцяв другому допомогти розслідувати діяльність батька і сина Байденів у «Бурізмі». Передчасним вітанням Зеленського зайвий раз переконали світ у кричущій непрофесійності сьогоднішньої зовнішньополітичної команди України. Все ж таки, в МЗС повинні б знати, що жодних офіційних підсумків виборів ще нема, а джерелом останніх аж ніяк не можуть бути видання чи теле-канал. Ба, більше – до проголошення результатів ще  ого, як далеко.

Чому? Бо порушення на виборах 2020 – безпрецедентні для США. Загалом все дуже схоже на українські реалії напередодні Помаранчевої революції: наприклад, «голосування» «мертвих душ». Лише в самій Пенсильванії на вибори «прийшла» 21 000 мерців. Були сотні тисяч вкидів бюлетенів, що «дружно» голосували за демократичного кандидата. Або ж чомусь виявлялися  зіпсованими ті, які за Д. Трампа. Недопускали спостерігачів на дільниці, або там «раптом» «зависали» комп’ютери.

В Мічигані вже після голосування з’ясувалося, що в ньому взяли участь не 100, а цілих 105% виборців, тим часом, як в Неваді – аж 125%. 107% в Міннесоті, 106 – в Північній Кароліні, по 105 у Вісконсині та Мічигані і «всього» 101 – в Арізоні. Прикметно, що в усіх перелічених впевнено перемагав Трамп, і лише протягом останніх годин голосування «несподівано» почав вигравати його конкурент. Ці зайві відсотки аж ніяк не спишеш на банальні помилки, і знехтувати ними не вдасться. Бо голосувати в США, згідно з законодавством, можуть лише ті виборці, які зареєструвалися заздалегідь.

До повноти картини схожості з Україною перед першим Майданом бракувало хіба-що «поїздів дружби» з шахтарями, які протягом доби встигали «волевиявитися» по кілька разів у різних містах.. Але то в нас, справи минулі.

Зате сучасні в США такі: в кількох штатах вже зараз ведеться  повторний перерахунок. В Арізоні, де Байден, було, «переміг», під вечір 7 листопада оголосили, що 56% голосів були віддані за президента США. Є всі підстави сподіватися такого ж підсумку в інших суперечливих штатах, як-от Пенсильванія чи Джорджія: що там переможець – не Байден.

Спроб фальсифікувати вибори його командою було стільки, що Джозефом може пишатися ростовський біженець Віктор Федорович. Популярний сьогодні анекдот в Америці: «Біда – моя дружина, яка 10 років не голосувала за демократів, цього року за них віддала голос». « – Та не переживай! Може, вона просто Трампа не любить».  « – Не знаю, чи любить… Вона 10 років тому померла».

З приводу низки порушень вже ведеться слідство. Крім того, ще не пораховані голоси військових, закордонних виборців, пошкоджені бюлетені і ті, що надійшли поштою. Для підрахунку потрібен  щонайменше тиждень,  хоч експерти кажуть про всі 15 днів. А реалісти – взагалі про місяць, або й більше.

То ж з якого дива сурмити в переможні фанфари, дуже забігаючи поперед батька в пекло?

Пояснення просте: перетягти на свою користь громадську думку, в чому Байденові дуже прислужився вже згаданий медіа-ресурс. Щоб потім, коли справжню кількість голосів буде підраховано, спробувати вже серйозно розхитати американського човна соціальними заворушеннями, чи й політичною кризою. Досвід організації того й іншого в демократів уже є – згадайте трагічні події на вулицях мегаполісів США цього літа після смерті Джорджа Флойда.

А щодо альтернативних медіа, як-от соцмереж Твіттер та Фейсбук, то вони буквально протягом останніх днів почали «закручувати гайки» і самому Трампу, і його прихильникам – контент, який повідомляє про Дональдову, а не Джозефову, перемогу, нещадно блокують. Недарма чи не всі господарі Кремнієвої долини – офіційні симпатики демократичної партії.

На очах шокованих виборців лузери кампанії цинічно привласнюють собі чужу перемогу.

Про те, що симпатії працюючої Америки – на боці чинного президента, свідчать не лише цифри голосування за нього. Найкраще на його користь висловлюється стан американської економіки – стабільний, незважаючи на всі «турбулентності» 2020-го «ковідного» року. Зниження цін на пальне, непідвищення їх на товари в крамницях, скорочення безробіття, зростання на ринку нерухомості (після занепаду під час президенства Обами). Нарешті, неучасть США у воєнних діях і обмеження нелегальної міграції.

Тож Трамп – неполіткоректний часто аж до грубощів, немолодий і не красень – таки став народним президентом США. Власне, і через те, що він – лідер «несистемний», ніколи не належав до міжнародного клубу політичних еліт, надто, ліберальних. Тож вельми симптоматично, що саме яскраві представники останнього – канадський прем’єр Трюдо чи французький очільник Макрон одними з перших кинулися вітати Байдена.

Чи не доведеться Джастіну та Еммануелю пошкодувати про власний поспіх – зараз залежить і від рішення Верховного Суду США, куди республіканці звернулися з позовом. Команди адвокатів з таборів-суперників готуються до бою, який обіцяє чимало «відкриттів» і може затягтися надовго.

Бо йдеться, даруйте за пафос, про збереження демократичних цінностей не лише в США, але й у в цілому світі, для якого Америка завжди була зразком. Іншими словами, якщо вже в Америці небіжчикам дозволять «вибирати» президента, то це стане безнадійним сигналом для  держав, що тільки намагаються збудувати в себе правове суспільство.

Тим часом, вже сьогодні містами США прокотилася хвиля протестів, наймасовіші – в Атланті та Філадельфії. Адже виборці Трампа – це не випускники коледжів з промитими лібералізмом мізками, а, переважно, робітничий клас, люди середнього віку і не ті, хто мовчки проковтнуть спробу вкрасти їхню перемогу.

Далі – таки буде, обов’язково.

https://www.breitbart.com/, https://www.ntd.com/, www.politico.com, https://nypost.com

 

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: https://www.ntd.com/