Чого сподіватися від Дж. Байдена ЛБГТ, секс-індустрії та релігійним громадам

 

Якби  він виграв президентські вибори в США.

Голоси американських виборців усе ще рахують,  і остаточного переможця перегонів називати рано – попри те, що Дж. Байден вже назвав себе майбутнім господарем Білого дому.  І навіть встиг зробити гучні заяви про  наміри скасувати низку законів, прийнятих адміністрацією чинного президента Д. Трампа. Зокрема, й ті, які стосуються особистих свобод громадян.

Отже, за що, серед іншого, голосували прихильники Дж. Байдена:

Легалізація проституції. На її користь  кандидатка у віце-президенти Камала Гарріс  вперше висловилася в інтерв’ю виданню The Roots ще в лютому минулого року. Дослівно так: “Я вважаю, що секс-працівників потрібно декриміналізувати”. Далі Камала сказала, що є різниця, яку саме проституцію легалізувати, а яку – ні. Отже, коли за згодою двох дорослих людей – дозволяється. Карати ж лише тоді, якщо особу змушували до проституції.

Крім того, сенаторка Гарріс хотіла б запровадити спеціальні будинки, так звані safe houses, для того, щоб там можна було безперешкодно надавати й отримувати секс-послуги. Наразі незрозуміло, чи такі заклади планується фінансувати за рахунок самої секс-індустрії, чи платників податків.

Яка тут небезпека? Проституція – це аморально і принижує гідність усіх її учасників. Крім того, створює чимао інших проблем, і гендерна нерівність – далебі не найсерйозніша. Як-от, підвищення ризику залучення до проституції дітей і нормалізація фізичного насильства під час сексу. Згідно з дослідженнями, проведеними в Нідерландах, де проституцію дозволено, 60% повій постійно зазнають насильства, тим часом, як 70%  –  його загроз.  Дослідження Гарвардського університету “Чи підвищує легалізація проституції нелегальний трафік? (Does Legalized Prostitution Increase Human Trafficking?) також вказує: узаконення секс-індустрії в країнах, де це сталося, пов’язане із збільшенням торгівлі людьми.

Легалізація марихуани. На цю тему сенаторка Гарріс теж говорила не раз, а чи не найбільш детально – в своїй книзі “Правди, яких дотримуємось: американська подорож” (The Truths We Hold: An American Journey). Суть – війну з поширенням наркотиків держава програла, то ж краще дозволити використання марихуани, аніж забороняти.

Що ж стосується інших наркотиків, то “ми повинні припинити ставитися до наркозалежності як кризи суспільної безпеки. Натомість, це треба сприймати як  проблему громадського здоров’я… Коли хтось потерпає від наркозалежності, ми лише погіршимо становище таких людей, застосовуючи до них кримінальну відповідальність,”– підсумувала сенаторка.

Яка тут небезпека? Вже сьогодні відомо, що звикання до більш серйозних наркотиків у багатьох залежних від них починалося саме з марихуани – в тих штатах США, де її використання дозволено.  

Права трансгендерів і ЛБГТ. Саме Дж. Байден підтримав легалізацію одностатевих шлюбів у 2012 році.  Коли був віце-президентом США в адміністрації Б. Обами говорив, що “прихильники прав геїв та лесбійок перебувають в руслі головної течії суспільного життя, а ті, хто їм суперечать – це маргінали”.

Під час виборчої кампанії заявляв, що  трансгендери зможуть служити в армії і повинні отримати можливість змінити свій гендерний маркер в урядових посвідченнях, паспортах чи інших  документах.

Відтак планується внесення змін до федеральних законів, які, на думку кандидата в президенти, зараз ”дискримінують громадян за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної приналежності у громадських приміщеннях та установах, закладах освіти, у федеральному фінансуванні, працевлаштуванні та забезпеченні житлом”.

Яка тут небезпека? Доведеться забути про суто чоловічі чи жіночі вбиральні та інший приватний простір за статевою ознакою. Іншими словами, дівчатам доведеться ділити роздягальню з хлопцями, що вважають себе жінками. Це також створює ризики сексуального насильства: ніхто не зможе гарантувати, що доступом до інтимного простору, відведеного для тієї чи іншої статі, не захоче скористатися злочинець. Який лише прикидається трансгендером.  

Крім того, Крістен Вагонер, старша віце-президентка юридичного підрозділу США “Альянсу з захисту свободи”, впевнена, що нововведення зведе нанівець “справедливу конкуренцію жінок у спорті”.

Ставлення до релігії. Камала Гарріс не раз висловлювалася в тому дусі, що “релігія є суто приватною справою і не відіграє жодної ролі у формуванні моральних переконань. Так само не може впливати на державну політику”.

Байден вважає, що особа має право публічно сповідувати релігію, але не можна дозволяти, щоб віра людини впливала на її політичні позиції”. Тим часом, Гарріс каже, що саме тільки “висловлювання релігійних поглядів та участь у суспільному житті є несумісними”.

Яка тут небезпека? Тенденційне спотворення Першої поправки до Конституції США, (First Amendment): “Конгрес не повинен приймати жодного закону, що стосується встановлення релігії або заборони її вільного сповідування”, в тім числі, і в суспільному житті.

https://forbes.cim, https://orgs.law.harvard.edu/, https://www.voanews.com/, https://www.firstthings.com/, https://www.christianheadlines.com/

Global Village

Фото: https://www.usnews.com/