Про різне "був на Майдані" – героїчне та фейкове

 

Зрадлива шпана в білих комірцях не має права навіть пискнути щось про Майдан! Бо революцію здійснили ті, хто заплатили за неї здоровям і кулі отримали. А ОЦЕ скористалось результатами і побігло посади займати“.

Я, коли чую оце “я був на Майдані”, чорти хапають. Що означає – “був”? Про “був” мають право казати ті, хто в палатках відмерзли від початку до кінця Революції Гідності, а не ті, що приїхали на екскурсію чи задля цікавості.

Як розповідала мені тоді одна з таких “гастролерок”: “Ми на Крєщатікє на квартірє ночєвалі, попілі-поєлі вкуснєнького, да і уєхалі”. Ті, з ким “попіла-поєла”, теж після доброго сну та “вкуснєнької” вечері з коньячками-винцем-віскі з’являлись під обід на Майдані. Доглянуті, виспані, помиті… Тимчасово відсунуті від “корита” хлопці-дівки зметикували, що просто “потрібно опинитися в потрібний час і в потрібному місці”.

Ота вся шпана зрадлива в білих комірцях не має права навіть пискнути щось про Майдан! Бо революцію здійснили ті, хто заплатили за неї здоров’ям і кулі отримали. А ОЦЕ скористалось результатами і побігло посади займати.

І нічого путнього вони не накерували –  бо пристосуванці, боягузи і зрадники. Лише використали Майдан для власної наживи.

То ось, подібні “майданівці”, пам’ятаю, прийдуть, покрутяться трохи перед тими, хто жив у палатках і зникнуть. І так –  щоденно.

Не хочу називати прізвищ згаданих “революціонерів”, але вони опинилися на високих посадах у Чернівцях та області, стали депутатами. Та й не лише в Чернівцях і на Буковині – Україна велика! Вони ж, бачте, “були на Майдані”!

Жодного з них ніхто не спостерігав ні 18-20 лютого на Майдані Незалежності, ні в інші “спекотні” революційні дні на Грушевського чи Інститутській. Тим часом, стояли насмерть і творили історію інші.

Оці, інші, не б’ють себе в груди про “я там був”, не виставляють фотографій у Фейсбуці. Але ми знаємо силу і наслідок того мовчання. Їхньої присутності ТАМ, в тім числі – в історії…

Героям (справжнім) – таки СЛАВА!!!

Анна Данилюк, Заслужений журналіст України, Global Village

Фото: https://www.primecollective.com/