Три ери Америки

 

Ковід віддав голос за Байдена. А той віддав свій розум за соціалізм.

Якщо легким постукуванням в потилицю збудити гіпоталамус, котрий поруч з нострадамусом,то отримаєте відповідь: коронавірус прибув до нас, щоб, окрім іншого, поділити історію Америки на три ери. Чи то пак, додати нову до двох попередніх. Індіанці. Американці. Ідеянці.

Сама по собі соціалістична ідея –  дуже приваблива й пахуча. Надто добре пам’ятаю той день, коли за ударну роботу в будівельному загоні на м’ясокомбінаті ми отримали можливість насолодитися особливою ковбасою зі спеццеху для керівних і партійних працівників.

Це ж капіталістичний світ – тупий і простий, ти можеш або заробити, або заробити за крадіжку термін. Надто просто. Зате соціалістичний – складний і дивовижний. Ти орав, тобі заплатили, але гроші –  лайно, на них можна купити лише таке саме лайно. Як-от литу чавунну магнітолу ”Томь-303” або бутербродне масло, яке на сковорідці розкладається на воду, сірку і карбіду маргаринат.

Гроші – тьху, керують не вони, а відносини між людьми. Тому за хорошу роботу нам дали премію: показали пальчиком на спеццех і відвернулися на п’ять хвилин. Ми пішли і скромно взяли по палиці неймовірної, дивовижної ковбаси. Це був другий перший поцілунок в моєму житті, і я пам’ятаю його краще. (Прости мені, Галино…). Ми відкусили.

Коли прокинулись, начальника вже не було. Стіна, ”вертушка”, вахтер, виносити не можна, хіба-що зжерти на місці. Перекинути через стіну не можна – вахтер, ”колючка”, патруль. Ми жбурляли покусану партійну ковбасу в стіну, піднімали, кидали, кричали.

Розуміли поступово, як влаштований світ соціалізму: сувора вертикаль, вставлена по саме ”небався” тим, хто занадто багато чого хоче.

Не всі знають, що нострадамус головного мозку складається з двох відділів: постраждамус, який зберігає спогади про пережите, і проктодамус, який пророкує нові потрясіння. Якщо до нього дошкрябатися, то він передбачить. І покаже картинки, на яких руйнуються статуї, падають на коліна люди і опускається на лікті цілий народ.

Отже, ковід віддав свій голос за Байдена. Який віддав свій розум за соціалізм.

Особисто я не маю до Америки ні найменшого відношення. Сиджу тихенько і заздалегідь поважаю будь-який їхній вибір. Навіть такий, внаслідок якого старий американський генсек приїде коли-небудь цілуватися зі старим столітнім Путіним. А передовики з ”реднеків”-трударів отримуватимуть в райкомах заохочувальні талони на меланін. Жахливенько. Але буває і терпименько, ми ж куштували і пам’ятаємо.

Зрештою, іноді нове – це принесене зі смітника і добре протерте ганчіркою старе.

https://kstati.net/

Євген Шестаков

Фото: https://kstati.net/