Ялинкові прикраси для Міноборони РФ виготовляє українська фабрика під Києвом

В мережі набирає обертів скандал: підприємство в Клавдієво, що на Київщині, виконує замовлення військового відомства країни-агресора.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив громадський діяч Віктор Квятковський (Kviatkovskyi Viktor): “Друзі! Мій батько, патріот України, в труні перевертається!

На Клавдієвській фабриці ялинкових прикрас, де він пропрацював півжиття, прямо зараз, виконується замовлення Міністерства оборони РФ!!! Ви вірно прочитали “АРМІЇ МОСКОВІЇ”…

Відео не виставляю…. мене зараз розриває…. тут, під Києвом, українці прикрашають ялинки тим, хто їх вбиває…”

Відео, натомість, виставила блогерка Марія Мадзігон з таким коментарем:

Фабрика іграшок у Київській області виробляє замовлення для армії країни агресора і окупанта.

У нас війна! АГОВ!! ЯКА АРМІЯ РОСІЇ???

Для дирекції заводу і повних гальм, пояснюю ще раз: росія напала на наші території. Окупувала Крим і частину Донбасу. Це країна агресор! А ви їм іграшки на свято робите??? І не аби-кому, а АРМІЇ росії!

Служба безпеки України,

як ви на таке реагуєте? Реагуєте взагалі??”

На самому підприємстві наразі ніяк не коментують скандал та суму, яку отримали за російське замовлення. Про нього також відсутня інформація на сайті фабрики.

Втім, їй не вперше виготовляти ялинкові іграшки для росіян: свого часу вже робили новорічні кульки з логотипом для мережі ресторанів у РФ “Євразія” чи об’єднання “Чєшская страховая компанія” (хай Вас не збентежить назва, бо бренд зареєстрований у Росії, а головний офіс – у Москві). Тепер настала черга оборонного відомства.

Про свою продукцію клавдіївці з гордістю повідомляють онлайн, що відома “не тільки в Україні, але й прикрашає новорічні ялинки в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Франції, Італії, Литві, Латвії, США, Грузії”.

Віднедавна – ще й армійські “йолкі” в РФ. В зв’язку з чим набуває гіркої іронії візитівка фабрики, розміщена на її сайті: “Новорічні іграшки – це не просто красиві вироби, але й символи найулюбленіших сімейних свят, Нового Року та Різдва. Це речі, які символізують тепло і добро цих свят, речі, які часто передаються з покоління в покоління і радують душу багато років”.

Ештон Бест-Коровайний, Global Village

Фото: Kviatkovskyi Viktor, https://klavdievo.com/