День “Х”, 6.01.2021: буде проголошений наступний президент США

 

Чому є всі підстави сподіватися, що ним стане чинний Д. Трамп – в т.ч. і насамперед, конституційні. Про деталі процесу і коментар фахівця.

6 січня – це остаточна дата, коли має вирішитися підсумок президентських виборів у Америці. Чи засідання Конгресу цього дня виявиться звичайною формальністю, чи, навпаки, можливі несподіванки? Як виглядає процес відповідно до законодавства та пояснення з приводу від сенатора-республіканця з Арізони Ентоні Керна.

Що відбудеться 6 січня 2021-го, процедура. Відповідно до федерального закону, Конгрес повинен зібратися 6 січня, щоб відкрити свідоцтва голосування виборників від кожного штату. Ці документи містять записи про їхні голоси на виборах. Голоси вносяться в палату в ящиках з червоного дерева.

Двопартійні представники обох палат читають результати вголос і роблять офіційний підрахунок. Президент Сенату, віце-президент Майкл Пенс, головує на сесії та оголошує переможця.

Конституція вимагає від Конгресу засідання та підрахунку голосів виборців. Якщо є рівний зріз, то Палата представників вирішує питання головування, причому кожна делегація Конгресу має один голос. Подібного не ставалося з 1800-х років.

Дві палати збираються опівдні 6 січня для підрахунку голосів. Якщо віце-президент не може головувати, існує прецедент, щоб заступник Сенату, або найдовше працюючий сенатор у партії більшості, очолив сесію. Наразі – це сенатор Чак Грасслі, штат Айова.

Головуючий відкриває та представляє сертифікати виборчих голосів в алфавітному порядку штатів. Потім призначені “касири” з кожної палати, члени обох партій, читають кожний сертифікат вголос. Потім “касири” записують і підраховують голоси, а головуючий повідомляє, кому дісталася більшість голосів як за президента, так і за віце-президента.

А якщо в когось є заперечення? Після того, як “касир“ прочитає свідоцтво від штату, будь-який представник може встати і заперечити проти голосування цього штату на будь-якій підставі. Однак, головуючий не почує заперечення, якщо воно не є письмовим. Мусить бути підписане як членом Палати, так і членом Сенату.

Якщо є таке спільне прохання, тоді спільне засідання призупиняється, і Палата й Сенат переходять на окремі засідання для його розгляду. Щоб заперечення було підтримане, обидві палати повинні погодитися з ним простою більшістю голосів. Якщо вони не згодні, підраховуються первісні виборчі голоси.

Востаннє таке заперечення було розглянуто у 2005 році, коли представник Стефані Таббс Джонс із штату Огайо та сенаторка Барбара Боксер, штат Каліфорнія, обидві –  демократки, заперечували проти голосування виборців штату Огайо. Вони стверджуваи, що були порушення голосування. Обидві палати обговорили заперечення та відхилили його. Подібне голосування відбулося лише вдруге.

Більшість ЗМІ, які сьогодні поширюють лише точку зору демократів та заперечують численні факти порушень на виборах, повідомляють, що заперечень 6 січня не надійде, і від республіканців у тім числі.

Тим часом, в таборі останніх говорять з точністю до навпаки – заперечення будуть, а 6 січня може виявитися сюрпризом для багатьох.

Чому будуть заперечення? Як відомо, найбільше порушень виборчого процесу було зареєстровано в Пенсильванії, Арізоні, Джорджії, Вісконсіні, Неваді та Мічигані.  Відповідно, законодавчі органи перелічених штатів повинні виконувати свої повноваження згідно з Конституцією та призначати чисті списки виборників до Колегії виборників. Подібним чином, і Палата, і Сенат повинні приймати лише ці чисті таблиці Колегії виборників і заперечувати проти будь-яких конкуруючих листів на користь віце-президента Байдена з цих штатів та відхиляти їх.

Але про все за порядком – ось що розповів сенатор-республіканець Ентоні Керн в інтерв’ю виданню The Epoch Times (див. також відео):

  Давайте повернемося трохи назад, до 14 грудня, коли вже збиралася Колегія виборників.

–  Як відомо, 14 грудня відбулося її засідання, виборники прийшли віддавати свої голоси. В Арізоні та інших штатах виборники від Байдена віддали голоси йому, тим часом, як виборники від Трампа проголосували за нього. Обидва списки виборників були надіслані до Капітолію, і 6 січня віце-президент Майк Пенс оголосить нових виборників.

Я впевнений, що цього дня буде оспорюваний виборчий процес. Коли все почне оспорюватися, тоді розпочнуться дебати, і тоді виборники повернуться, щоб голосувати. Таким чином відбудеться гарний конституційний урок для всієї Америки.

  Давайте уточнимо: технічно, головні виборники, швидше за все – від Байдена. Технічно ті, які оспорюють – вони від Трампа. ЗМІ кажуть нам “Байден переміг”, і що за нього – 270 виборників Колегії виборників США.  Прокоментуйте це, будь ласка.

–   На даний момент Байден не є обраним президентом. Чинний глава держави – Дональд Трамп, і зараз, до 6 січня, у нас нема обраного президента. Коли ми проведемо конституційний процес, і будуть обрані виборники, їхні голоси – підраховані, лише відтак у нас буде обраний президент.

   Ви були одним з виборників у Арізоні. Повідомлялося, що людей не допускали до голосування. Це правда?

 –  Так. Є відео, що свідчить, як республіканських виборників блокувала поліція, їх не пускали до Капітолію. Тим часом, як представникам від демократів не чинили жодних перешкод. Це – геть неправильно і не по-американськи. В Арізоні ми, виборники, зустрілися в офісі нашої партії і заповнили наші бюлетені. Я голосував за президента Трампа і віце-президента Майкла Пенса. Так само, як це зробили 10 інших виборників. В Арізоні нас не блокували, але в Мічигані щодо виборників таке робили.

–  Зараз багатьох цікавить питання: що ж буде далі? Всі переживають, а чимало людей просто не мають інформації про те, що відбувається. Отже, Пенс обере виборників, все це піде в Конгрес, а потім – який процес?

–  Далі буде конституційний урок для американців, які не читали своєї Конституції, врешті, для всіх нас. Після того, як віце-президент Пенс витягне голоси з конвертів, Конгрес може оспорити голосування. І Сенат теж може це зробити. Якщо таке станеться – а я знаю, що є один представник, Мо Брукс, він буде оспорювати голосування в Палаті представників – то ось, далі дається дві години на дебати. Потім відбувається голосування, і таким чином отримуємо обраного президента. Зараз цифри більше прихильні до республіканців, і ми сподіваємося, що президентом на наступних чотири роки оберуть Дональда Трампа.

–  Чи це правда, що від кожного штату буде по одному голосу?

–  Так, згідно з делегацією Конгресу буде по одному голосу від штату. Точна цифра мені зараз невідома, але вона схиляється до 30 – на користь республіканців. Надіємося, що й на користь Трампа. Якщо це станеться, то він служитиме країні ще чотири роки – як президент США.

 – Все ж таки, інформація щодня надходить дуже суперечлива…

Моя порада усім – не слухайте ЗМІ! Вимикайте їх і позбудьтеся головних новинних каналів.

Кілька тижнів тому в Арізоні я протягом 10 годин вислуховував свідчення численних громадян про порушення на виборах. Виступали громадянин за громадянином, експерти з інформаційної безпеки, інші фахівці – докази були беззаперечними, і вони продовжують надходити й сьогодні. Та про них не повідомляли ЗМІ. Тому зараз краще обговорюйте новини одне з одним і своїми друзями.

А я впевнений, не маю сумніву, що наступних чотири роки президентом США буде Дональд Трамп.

https://www.theepochtimes.com/, https://apnews.com/

Global Village

Фото: https://www.post-gazette.com/, https://nytimes.com