Мігранти з колишнього ссср у США закликають повідомляти "куди треба" про прихильників Д.Трампа

 

Роблять це в соцмережах і продовжуючи тенденцію цькування в ЗМІ тих, хто підтримують чинного американського президента.

Про те, що в США відбувається щось схоже на новітнє “полювання на відьом”, стало відомо не вчора. Ще два місяці тому сенатори-демократи закликали у Твіттері та Фейсбуці збирати списки своїх колег-республіканців, які не поспішали привітати Джо Байдена – для майбутніх покарань.

Останні не забарилися вже на початку цього року, про випадки переслідувань республіканців, в тім числі – й блокування їхнього доступу до платіжних систем –  щодня повідомляють нечисленні консервативні ЗМІ. Свіжий приклад: сенатор Бенні Томпсон виступив з ініціативою внести відомих республіканців, сенаторів Теда Круза і Джоша Говлі до так званого no-fly (“нельотного”, англ.) переліку осіб. Або ж тих, кого підозрюють у скоєнні злочинів і які можуть уникнути відповідальності, покинувши країну літаком.

Томпсон також вважає, що обох його колег потрібно викинути з Сенату, бо “підтримують терористів“ – так у таборі “демократів” сьогодні називають учасників мирної ходи 6 січня. Коли громадяни з усієї країни вийшли на вулиці Вашингтона, щоб заявити свою незгоду з фальсифікаціями на виборах. Томпсон, щоправда, не навів жодного з прикладів висловлювань чи дій своїх опонентів, які би схвалювали терористичні дії.

Круз  відомий cвоїми наполяганями на аудиті результатів виборів у трьох так званих “свінгових“ штатах. Тих, де Д.Трамп впевнено вигравав, але перемогу, тим не менш, було визнано за Дж. Байденом. Ні самі згадані сенатори, ні Трамп ніколи не закликали до насильницьких дій проти уряду країни. Навпаки, наголошували, що республіканська – “це партія закону і порядку”.

Тим часом, в емігрантських колах США підхопили “демократичний“ тренд. Зокрема, вихідець з Москви, колишній співробітник Канзаського університету Міхаїл Альтерман (Michail Alterman) ще 8 січня написав на своїй Фейсбук-сторінці: “Я збираюся звернутися до своїх сенаторів з пропозицією / вимогою розпочати процес позбавлення американського громадянства всіх натуралізованих американців, які брали участь в антиконституційному нападі на Капітолій… Їх треба його позбавити і вислати з країни. За Трампа був створений відповідний відділ в Homeland Security Department, тож хай займуться цими суб’єктами. Так само треба позбавити власників зелених карт і теж їх висилати, бо не х***”.

Коментатори на сторінці М.Альтермана зустріли ідею з ентузіазмом, один з них подав лінк на сайт ФБР, де “можна допомогти владі повідомленнями про тих, хто брали участь в насильницьких діях та підбурюваннях”.

Користувач Vlad Raskin, написав, що “це наш громадянський обов’язок – повідомляти про мерзотників та допомагати владі їх захопити”. Інший, Ed Sorsher також похвалився, що вже передав “кому цікаво” про одного із співвітчизників. Той брав участь у мирній ході і на своїй сторінці в соцмережі повідомляв, як приєднатися до маршу.

Коли одна з дописувачок спробувала заперечити “Мишко, але ж ти круто взяв, там були різні люди, а на штурм ішла американська гопота”, їй заперечили, що “за кримінальний злочин треба відповідати”.

Згідно з чинним законодавством, громадяни США мають право на мирні акції протесту, участь у таких не є злочином.

Facebook, https://www.washingtontimes.com/

 Global Village

 Фото: https://www.kpbs.org/

Див. також: Майдан біля Капітолію та провокації: що розповідають наші в США