Нове про звіряче побиття українського підлітка в Парижі: чому сталося та реакція політиків

 

Проблема сутичок між конкуруючими підлітковими бандами різних паризьких округів вважалася банальністю у французькому медійному просторі. Поки жертвою не став 14-річний Юрій.

15 січня, близько 18-30, 15-ти річний Юрій разом з 2-ма друзями повертається додому після занять в коледжі, в доволі безпечному 15-му окрузі Парижа.

На “плиті Богренель” престижного комерційного центру, неподалік від Ейфелевої Вежі, з поки невстановлених причин відбувається сутичка 3-х учнів коледжу з іншою групою підлітків.

Друзям Юрія вдається втекти, сам  же він падає та стає жертвою звірячої розправи банди десятка підлітків. Поліція та швидка приїхали одразу, напад був коротким, але дуже жорстоким.

Госпіталізований в критичному стані до дитячої лікарні “Некер”, Юрій був введений в штучну кому після проведеної  шестигодинної операції. Пробув у комі більше тижня.

У хлопця діагностовано пробиття черепа в кількох місцях, гематому між мозком та черепом, забиття мозку, перелами та порізи, травми очей…

Зараз Юрія виводять з коми, і перші реакції організму обнадійливі, хоча ще зарано говорити про всі наслідки подібних травм.

Посольство України у Франції було  одразу ж поінформоване про драму та звернулося з відповідним запитом до французької прокуратури. Родина Юрія вже почала пошуки свідків побиття, паралельно з роботою поліції.

Але в французькому медійному просторі драма висвітлювалася слабко: проблема сутичок між конкуруючими підлітковими бандами різних паризьких округів стала банальністю.

Попри те, що зростання кількості розбірок між підлітковими бандами давно непокоїть паризьку владу.

У 2009році був створений “відділ стеження за бандами”, але істотних змін він не приніс. Хоч міністри та політики після кожної смерті чи особливо гучної сутички, вимушені реагувати та обіцяти зрушення в цьому напрямку.

Так було рік тому, в січні 2020р, після смерті 14 річного хлопця від ножового поранення під час сутички банд. Цій загибелі передувала інша – 17-ти річного, він помер також від ножового поранення в жовтні 2019-го…

Статистики за 2020р ще немає, але в 2019 році в Парижі зафіксовано 89 сутичок між підлітковими бандами, встановлено 59 поранених (це ті, що змушені були звернутися за медичною допомогою) та  був 1 загиблий.  Варто зазначити, що це –  боротьба кварталів. Сучасні реалії цих банд вивчаються,  і расова приналежність не є ключовою складовою їхнього утворення.

В справі ж з побиттям українського підлітка несподіваний медійний розголос стався завдяки оприлюдненню відео побиття з камери спостереження. Це відео виклав ультраправий політик Ніколя Дюпон-Еньяном: https://fb.watch/3dxKt86MIT/

Відео спочатку розлетілося між ультраправими, зокрема, його поширила з відповідними наративами Марін Ле Пен, очільниця ультраправого Національного фронту.

Але жорстокість кадрів сколихнула суспільство i поза ультраправими колами.

Хлопця били молотком, палицями, ногами, особливо спрямовуючи удари в голову.

Нема жодних сумнівів –  його хотіли вбити.

Моторошне жорстоке відео, яке неможливо дивитися без думок про безпеку своїх власних дітей…

Тепер про Юрія говорять всі французькі медіа та відомі політики, спортсмени та актори висловлюють свою підтримку хлопцеві та його родині.

Розслідування просунулося, і вже майже не викликає сумнівів, що в нападі задіяна банда з містечка Ванв, яке знаходиться за 7 км на південний захід від Парижа. Свідки чули вигуки “це Ванв тут!”, а кілька днів тому сталася сутичка між бандами Ванв та Богренель, в ній постраждав підліток з Ванв.

Тож вони приїхали помститися. Наразі  не встановлено, чи Юрій був знайомим з кимось з підліткової групи Богренель, чи став випадковою жертвою, потрапивши банді Ванв під руку. Остання версія більш вірогідна, але в будь-якому випадку це звіряче побиття не може бути нічим виправдане.

Ця трагедія схвилювала всіх нас… Але, на жаль, такі події стають приводом для маніпуляцій та створення дивних груп, обговорень та підбурювань до протиправних дій. Чи об’єднань з “братами”.

З подивом дивлюся на групу підтримки (в соцмережі – ред.), створену росіянкою і до якої долучилися наші діаспоряни… З подивом читаю про потребу об’єднання для мітингу “рускоязичних”…  Про організацію мітингу “з братами”… Заявку на проведення якого планує подавати одіозний російський активіст… З подивом…

А ви знаєте, що сьогодні – 6-та річниця бомбардування Маріуполя? Внаслідок “братського” бомбардування “градами” та “ураганами” 6 років тому загинув 31 цивільний мешканець, серед них – двоє дітей…

З подивом…

Facebook

Діана Долс (Diana Dols), Франція

 Фото: Instagram maman_de_yuriy