Держслужба – проти поета Євгена Плужника, його бібліотеку виселяють з приміщення

 

Митця знищили в  радянських таборах. А посмертнo з ним змагається влада сьогоднішня. Про виселення біблітеки імені поета повідомляє  на своїй Фейсбук-сторінці Олександр Сопронюк, головний редактор газети “Слово”.

Міністерство, департамент культури  КМДА… Дe ви??!!

Національне агенство України з питань Державної служби України: для нього Бібліотека ім. Євгена Плужника, що на столичній Прорізній, 15, викидається з приміщення!!!!! Це вже сьогодні. Зайшов…. До своїх… Попрацювати… І отаке…

Так само в лютому, одначе на Соловках, 75 зим тому, 1936 року, згинув український поет Євген Плужник.

“Минуло всім, але не всім минулось”, – провидів далекими холодами ПОЕТ. Невже приспів недобрий час і його Бібліотеці?!

Від 1992 року Бібліотека носить його ім’я – класика української літератури, поета, лірика Євгена Плужника.

Він жив і працював у будинку навпроти – вже Бібліотеки-легенди. Меморіальну дошку ПОЕТОВІ встановлено на стіні цього будинку, за №18/1.

Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника — одна з найвідоміших і найпопулярніших у Києві. Вона – в історичному центрі, по вулиці Прорізній, 15.

Розташована дуже зручно, в самому центрі, поряд зі станціями метро “Хрещатик”, “Театральна”, “Золоті ворота” і “Майдан Незалежности”.

Щороку обслуговує понад 5 700 користувачів. ЇЇ фонд – понад 45 тисяч примірників, серед них і раритетні видання, і сучасна література, є також Інтернет-центр та Wi-Fi зона.

Ці послуги безоплатні!!!

З жовтня 2002 року Центральна районна бібліотека (ЦРБ) ім. Є. Плужника очолює Централізовану бібліотечну систему (ЦБС) Шевченківського району м. Києва

Формувати її книжковий фонд розпочали одразу ж після Другої світової війни (1948 року). Кінцем серпня, 1952 року, Бібліотеці, тоді Ленінського району, столиці України надано приміщення в новобудов, адреса – вулиця Прорізна, 15 (за “совкових” часів вул. Свєрдлова),.

В ньому Бібліотека містилась донині.

З жовтня 2002 року Центральна Районна Бібліотека (ЦРБ) ім. Є. Плужника очолювала Централізовану бібліотечну систему (ЦБС) Шевченківського району м. Києва.

На її полицях – сучасна та класична українська і світова художня література, видання з літературознавства, історії, філософії, мистецтва, Всесвітня історія мистецтв, підручники з певних навчальних дисциплін, закони України та постанови Кабінету Міністрів України за часи незалежности, періодичні видання (газети, журнали) на кожен смак і свою вікову аудиторію.

Для шанувальників раритетів – найдавніше видання – повний енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона.

Всі ці скарби чекатимуть на вас… У ВСЕСВІТІ?!

Facebook

Олександр Сопронюк, м. Київ

Фото: Олександр Сопронюк, https://bookriot.com/