“Жертва, не злочинець, дивом вижив” – апдейт про побитого в Парижі українського підлітка, адвокат

Та спроби російських провокацій на тлі страждань нашего мальчіка“.

Юрист хлопця зробив першу заяву для ЗМІ. Тим часом, представники “руского міра” у Франції намагалися підбурити тамтешню українську громаду на протести “проти засилля кольорових” і захист “нашего мальчіка“. Про це неодноразово повідомляли в соцмережах. Та про все за порядком.

Через місяць, що минув після злочину, юрист постраждалого Френсіс Шпінер виступив у ефірі французької радіостанції RMC (https://rmc.bfmtv.com/).

Як відомо, 15 січня Юрія жорстоко побила банда молодиків на площі перед торгівельним центром Богренель у 15-му окрузі Парижа. Українця з численними важкими травмами доправили до реанімації шпиталю “Некер”.

Коментуючи спробу вбивства, адвокат Френсіс Шпінер повідомляє, що зараз його клієнт почувається краще, Юрія вже виписали додому: “Хлопець залишив лікарню і перебуває на стадії реабілітації. Йому розбили череп, зазнав переламів лобової кістки. Те, що залишився живим після таких побоїв – диво, і Юрій це усвідомлює. Зараз він говорить із труднощами; не розуміє цього вибуху насильства проти нього”.

Відповідаючи на запитання про походження бійки, п. Шпінер пояснює, що це “безумовно, помста, бійка у відповідь, але це не те саме, що попередня сутичка 10 січня з “бандою Ванва” – в якій Юрій участі не брав.”Хоч він і був там, але сам не встрявав “. Також юрист наполягає, що “нема “банди Юрія”.  А є просто “молоді люди, які тусуються разом”.

 

Нова інформація слідства підтверджує “контекст помсти” між двома конкуруючими бандами з, переважно, неповнолітніх. Одна – з 15-го округу, а інша –  з Ванва, що неподалік від Парижа.

“Юрій – це той, кого вони могли cпіймати,” – вважає  адвокат. Іншими словами, напад не був скерований навмисне проти українця, він став випадковою жертвою злочинців. Хлопець, як наголошує юрист, “не мав судимості, ніколи не займався злочинною діяльністю, він – хороший студент. Можливо, буде проведено розслідування попередньої бійки, але вона не має інтенсивності та обдуманого характеру того, що сталося  [з Юрієм]. Його теперішній стан не дозволяє слухати справу найближчими тижнями. Я ж наполягаю, що Юрій – це, безумовно, жертва злочинців, а кадри [відео його побиття] говорять самі за себе”.

А тепер про “російські наслідки” цієї історії. Повідомляє видання “Тиждень” (https://tyzhden.ua/): “Українське походження Юрка надихнуло прокремлівських пропагандистів на спробу водночас скомпрометувати та використати українців, на ходу привласнивши трагедію. Підозрілі акаунти з порожніми аватарками задріботіли повідомленнями російською або й ламаною українською. Громаду активно намагались розхитати на вияви ксенофобії… “Нам треба забути про наші політичні розбіжності, забути, хто українець, хто росіянин, хто казах і т. п., а згадати, що ми російськомовні, нас у Франції багато, і ми — сила, принаймні інформаційна”, — зраділи нагоді полякати французів активісти “русского мира”. 

І байдуже, що мама Юрія не підтримала “Мітинг проти насильства”, організований керівництвом Координаційної ради співвітчизників при Московській амбасаді, та чітко це озвучила. “Це вже справа не особисто мами, а цілої громадськості та зокрема російськомовної громади”, — читаємо в групі однієї з соцмереж “Росія-Франція: термінова допомога”.

Українці Парижа поширили в діаспорних Фейсбук-групах заклик не вестися на російські провокації.

https://tyzhden.ua/, https://rmc.bfmtv.com/

Global Village

Фото: Instagram maman_de_yuriy

Див. також Нове про звіряче побиття українського підлітка в Парижі: чому сталося та реакція політиків