"Коронна" весна в Україні, хроніка "досягнень"

Апдейт від аналітика Євгена Істребіна щодо статистики захворювань.

18 березня, сьогодні добрих новин у мене нема. За добу заповнили ще 976 ліжкомісць. Пацієнти, шпиталізовані з підозрою на й підтвердженим діагнозом “ковід” – 36645 (+976 ). Пацієнти  з “ковідом”  – 29503 ( +1141 ).  В реанімаціях всього –  2655 ( +16 ). Всього на ШВЛ – 1030 ( +37 )

Від пункту щодо ШВЛ – у мене тремтіння йде по руках: восени доходило до 730, сьогодні перевищили  1000. Страшні цифри.

Середньодобова швидкість заповнення ліжкомісць перевищила максимум і склала 770 в день. По областях серед ”лідерів” –  все ті ж.

Київ: +99 ліжок зайняли.

Хмельницька область: +96.

Миколаївська: +91.

Дніпропетровська: +84.

Одеська: +77.

Київська: +70.

Ось тут окремо хочу додати. Якщо Київська область не введе карантин, Київ довго буде сидіти і чекати покращення. Тому, що щодоби маятникова міграція становить близько 300 тисяч осіб  з області в столицю. А на вихідні з Києва поїдуть всі по приміських шинках і клубах.

Показую графік госпіталізацій на 1 млн населення, по областях від 600 на 1 млн. Київ пре вгору, як ненормальний. Ну, там всі ”молодці”.

У ”червоних зонах” почалося поступове зниження, але загалом вже пішло розповсюдження по Україні.

Рішення з перекладання відповідальності на місцеві влади за введення карантину вважаю дурним. Добре й чітко спрацювали у Львові, і сьогодні Львівська область запровадила карантин.

А ось у Вінниці і області х***я натуральна.

Подивимося як поведеться Київська область, хоч там теж дупа. Якщо почнуть запроваджувати [карантин] точково по містах-супутниках, це буде повна х***я. Так в карантині можна до осені просидіти.

Повторюся: рішення про карантин треба приймати централізовано. Інакше з Ірпеня будуть їздити до Вишневого тусити у відкриті бари-кабаки. Потім ще й з Києва підтягнеться натовп.

Офісові президента, після того як об***ся з відкритими гірськолижними курортами, треба було реагувати оперативно. І закривати три області на Заході країни. Але на Банковій вирішили ”прослизнути між краплями”. ”Та хрін там!”, – відповіла Укрзалізниця. ”Рознесемо заразу по всій країні”. В ОП цю тупість намагалися частково виправити, але час вже було  катастрофічно втрачено. Далі вони вирішили всю відповідальність зіпхнути на місцеві органи.

Але й вам хрін,  хлопці: якщо Київська область не запровадить карантин, в суботу всі ЗМІ будуть закидані фотографіями забитих шинків в передмістях Києва. Ви знову наїлися лайна від власної ж тупості.

 

Замість того, щоб очолити боротьбу з вірусом і здобути повагу народу, ви бездарно все про***и. Як-от:

  1. Вакцинацію.
  2. Секвенування вірусу (вивчення послідовності – ред.).
  3. Введення карантину.

За всі ваші схематози з “ковідним” фондом вам тепер прилетить вагон критики. Разом з тією, що за відкриті шинки. Як сказав “класик” В.Кличко: “Сьогодні в завтрашній день не всі зможуть дивитися … Вірніше, дивитися можуть не тільки всі, мало хто може це робити”.

Ось це – точно про вашу національну стратегію “великого будівництва”, “великих госпіталізацій”, і “маленьких вакцинацій”.

І ще цифри: Держстат опублікував дані про смертність за січень 2021 року. Померли 57751 людей. Це на 1,6 % вище від 5-річного середнього показника 2016-2020-го. Додаткові смерті   – 912. Якщо порівняти з минулим 2020 роком, то на 7,6 % вище. Додаткові випадки смертей – 4111. Іншими словами, на 4111 людей померло більше, ніж минулого січня, того ж місяця 2021 року.

Facebook

 

 Євген Істребін (Evgeny Istrebin), м. Київ

 Фото: Evgeny Istrebin, https://www.wkms.org/

Див. також:“Дідуся, чиє ліжко займаю, вже нема” – COVIDне пекло на Буковині” від 8.03.2021, розділ “Головна”.