Скандальний російський репер Моргенштерн – в Україні?... Без проблем

 

Виступить з концертами в Києві, Харкові та Запоріжжі. Автор хітів про груповий секс та захоплених відгуків про Путіна. І небо не впало, й СБУ проблеми не побачила, і дно вже, здається, пробили.

Ще якихось два тижні тому наш виконавець Александр Ярмак у своєму Фейсбук-дописі висловлював надію, що СБУ не пустить в Україну російського репера, який не соромиться декларувати, що “Путін – красавчік!”. (Див. “Чому наші підлітки мають російську ментальність?” від 19 березня, Global Village). Українець також шкодував, що боротьбу за молодь держава програла, бо вітчизняні підлітки охоче слухають російську музику. Та якщо громадськість мовчки проковтне ще й майбутні концерти Моргенштерна на початку червня 2021го, то програною можна вважати війну не лише за молодь. Також за власну гідність, і не лише національну.

Моргенштерн (“в миру“ – Алішер Валєєв) – це  агресивно-банальний, вульгарний треш. Без щонайменших претензій здаватися дотепним хоч час від часу. На його тлі навіть матючня від Шнура з його “Лєнінградом“ виглядає трохи не безвинно. В Алішера все примітивно, як групове злягання в лазні –  власне, його й оспівує в одній з “композицій“. Цензурні слова  можна полічити на пальцях, “найделікатніша” фраза – “я сосу єйо, как звєрь”,  інших прикладів не буду наводити з етичних міркувань.

Тож бодай задля захисту вітчизняного культурного простору від відвертого сміття пускати Алішера на територію України не варто. Вже не згадуючи про його заяви, що хотів би виступити в окупованому Криму і освідчення Путіну.

Та ба – СБУ жодних порушень “співака“ не побачила, і Моргенштернові афіші вже красуються в українських містах. “Найзворушливіше“, що на них Валєєва сфотографували на синьожовтому фоні – такий собі  патріотичний “реверанс“. Чи то пак, плювок в обличчя українцям – масний і нахабний.

Бо навіть якби не було війни на Сході, самого лише демаршу Алішера дворічної давнини в Одесі цілком досить, щоб вліпити в паспорті штамп нев’їздного до України надовго. Як відомо, на початку грудня 2019-го в країні було оголошено жалобу за загиблими під час пожежі в одеському будинку. На цю тему репер, який тоді в Одесі виступав, висловився, що “сталася х***я. Але жалоба – вона для чого? Тим, хто померли? Їм п***й, вони померли”. І так далі.

Пані та Панове, це я зараз також і до родичів загиблих, а ще – активістів і просто небайдужих в Києві, Запоріжжі та Харкові, заодно –  й  українських музикантів: вам не муляє, що професійний 22річний цинік з РФ (щоб не сказати “звичайний покидьок”), який не приховує своєї до нас зневаги, зароблятиме в Україні  гонорари?! Бо щось я не спостерігаю “дев’ятих валів” обурення з приводу в наших соцмережах та ЗМІ. Або ж, якщо хвилі невдоволення були, то вщухли підозріло швидко. Невже всі звикли?

За незначними винятками, хіба-що, як-от Фейсбук-допис актора Nazar Borushok: “Те що він зробив фото на синьожовтому фоні, не дає йому право тут “плєсать”! Це –  не культура, це – деградація… Людина яка плює на жалобу, каже “путін красавчік”, посилає українські ЗМІ в одне місце, повинна виступати в пеклі… А не тут, за українські гривні, які потім він переведе в рублі. Фу…”

Про наміри українських артистів звертатися до правоохоронних органів з вимогою скасувати  гастролі російського репера недавно повідомив і Лука Новак, організатор музичних подій.

Зате до СБУ та Міністерства культури – установ, які, нагадаю, покликані відстоювати український інфопростір –  виглядає, апелювати давно не варто. Перші спокійно дали Моргенштерну дозвіл на перетин кордону. Другі вчергове не бачать чогось надзвичайного, що на столичній сцені (Палацу спорту) вже через кілька місяців накладуть отакенну купу словесного лайна. І держава, яка захищається, знову виглядатиме, щонайменше, дивно, приймаючи в себе “гостя” з держави-агресора – аж ніяк небажаного.

Тож столичні, харківські й запорізькі шмаркачі з невибагливим “смаком” та інші фанати ненормативу викладуть  за квитки від 600 до 4490 гривень. За що “подякуйте“ українській компанії “Контрамарка“, яка на власному сайті називає себе “національним квитковим оператором“, вона ж – один з організаторів концертів Моргенштерна.

А що анонсує подію “національний оператор“ зовсім не державною, а мовою все того ж Валєєва – то це вже, вважайте, “норма“. Чи, все ж таки, ні? І йдеться не лише про рекламу.

 

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: Nazar Borushok