“Війна є лише питанням часу. Ситуація дуже погана” – Безсмертний

“У нас 1700 км відкритої території на кордоні. Тим часом, сьогоднішні дії Росії спрямовані не лише проти України, також на дестабілізацію ЄС“ – дипломат Роман Безсмертний, ефір ток-шоу “Прямим текстом з Юрієм Луценком“ на  5 канал.

“З огляду на велику довжину і незахищеність кордонів з Росією та Білоруссю, ситуація з накопиченням російських військ поблизу України є дуже небезпечною і потребує рішучих кроків президента і парламенту. Aдже питання війни в регіоні і Європі є лише питанням часу.

Я оцінюю зараз ситуацію як таку, що дуже погана. Навіть не розглядаю варіант, як зараз кажуть, що це “певні тактичні кроки, певні маневри, що це підняття ставок“. До накопичення військ у Росії потрібно додати ще й  російські війська в Білорусі, кількість яких теж продовжує зростати. Туди постійно заходять ешелони, і ці ешелони розвантажуються для Білорусі на південному напрямку.

А дві тисячі кілометрів кордону, за винятком відрізка Криму і 200 км Донбасу, які прикриті – це просто 1700 км відкритої території. Тому моєї точки зору, питання війни в регіоні і в Європі – це лише питання часу. Справа в тому, що на сцені вже висить не одна рушниця, їх уже дуже багато. Звертаю увагу, що озброєння в цій частині світу з кожним днем нарощується в таких об’ємах і в такій кількості, що ця зброя почне стріляти.

 

Згадайте, ще 5-10 років тому була поширеною фраза “Європа втомилась від миру“. Очевидно, чим закінчуються ці розмови. Роблячи зріз по розмовах у дипломатичному середовищі, а воно отримує дві інформації – про ймовірного супротивника і завдання від свого керівництва, як діяти – доходжу невтішного висновку. Ситуація настільки загострюється, що якби Північний потік був завершений через місяць, то через два – очевидно, що почався б наступ. Я навіть не сумніваюся в цьому.

Але сьогоднішні дії Росії спрямовані також на дестабілізацію ЄС. Є декілька фрагментів, сюжетів, яких не можна уникнути. Перше – це роз’єднаність, яка сьогодні в Європі. Тобто дії Росії зараз настільки ж спрямовані проти України, наскільки вони спрямовані проти Європи. Тому, що кожен подібний крок Путіна потребує реакції з Європи. А тепер подивіться на реакцію звідти. Три чверті країн просто мовчать.

Які ліки зараз допомогли б – це швидке членство України в НАТО… При чому, в цьому зараз зацікавлені всі – і Європа, якій потрібен просто відкритий сигнал про те, що відбувається, і Україні. Тому, що українському суспільству зараз конче потрібна інформація про те, що хтось сильний.

Пам’ятаєте телефонну розмову Байдена й Зеленського і перше звернення після цього президента Зеленського до українців? В фінальній частині відбувається нервовий сміх – це називається психічний зрив. Це свідчить про те, що людина в принципі не орієнтується в ситуації – ні в причині дзвінка, ні в оцінці стратегічної ситуації. Очікувати звідти необхідного сигналу військам – це переоцінювати здатність і самого президента, і людей навколо нього об’єктивно сприймати інформацію.

Я не загострюю те, що я кажу, а вимагаю зараз від верховного головнокомандувача, від парламенту, об’єктивних рішень і дій. Сьогодні Україна, починаючи від інформаційного плану і закінчуючи законодавчим забезпеченням, повинна показати, що в перші моменти удару супротивника може завдати йому великих втрат. Для цього потрібна також робота з союзниками.

Зверніть увагу, що відбувається зараз навколо України. Але де ініціатива, щоб розглянути питання в Раді Безпеки ООН?”

 

Роман Безсмерний, м.Київ

Фото: https://www.unian.net/