Проєкт Hutsul Planet створює анімаційну історію гуцулів

Понад 200 музикантів з України, Канади та США відкрили нову планету”  одного з найколоритніших гірських етносів. Вже записали дебютний альбом, а серед амбітних планів – гуцульска історія, переказана засобами мультиплікації. І це – тільки початок.

Hutsul Planet стартувала в Коломиї (Івано-Франківщина) одразу потужно –  релізом дебютного альбому за назвою The Music Of The Mountains / Музика Гір. Над створенням цієї унікальної музичної збірки працювали кілька років, і лише задля саунду ”Музики Гір” задіяли міжнародну команду з понад 200 музикантів з України, Канади та США.

– Мрія, що культура, яка прожила століття, не загубиться в бурхливому житті сьогодення,  –  каже засновник  Hutsul Planet Михайло Балух. – Музика Гір – наш експеримент, наша інтерпретація. Ми зважилися на джазово-ексцентричне, рок-симфонічне сміливе мікшування, на імпровізацію, в якій автентичний спів та звуки народних інструментів отримали нове дихання. Так звучать Карпати сьогодні!   

Аранжування до одинадцяти пісень, які увійшли в перший альбом Hutsul Planet, створив Станіслав Фомін –  автор понад сотні саундтреків до голлівудських кінохітів. Запис «Музики Гір» було здійснено на знаменитій студії звукозапису Metalworks Studios у Торонто (Канада). Тут свого часу записувалися Tina Turner, Christina Aguilera, David Bowie, Nelly Furtado, Katy Perry, Prince, Scorpions, Guns N’ Roses та низка інших світових зірок.

Усі скрипкові партії для ”Музики Гір” записав відомий український скрипаль-віртуоз Василь Попадюк, який уже багато років живе у Канаді. Більшість народних інструментів (сопілка, дуда, ріжок, дримба, трембіта) звучать в альбомі у виконанні знаного, унікального музиканта та майстра з Гуцульщини Михайла Тафійчука (запис на студії Hutsul Art Sound у Коломиї). А симфонічну частину взяв на себе Національний симфонічний оркестр України під диригуванням Володимира Сіренка.

І, врешті, зведення альбому зробив Алан Мейєрсон на студії у Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США). Творчість Мейєрсона відома в усьому світі, зокрема, завдяки його роботі над саундом таких блокбастерів, як ”Гладіатор” та ”Пірати Карибського моря”.

Тим часом, розпочалася робота над створенням анімаційної історії гуцулів – вже є прем’єрне відео Arkan Fantasy / Фантазія ”Аркан” . Дебютний мультфільм-фантазія – це історія маленького гуцула, який виростає, переймаючи від батька життєвий досвід та традиції рідної землі. Символом таких знань у відео є бартка (традиційний гуцульський топірець), яку хлопчик отримує від старшого у сім’ї. Таким чином він  не просто готовий станцювати бойовий ритуальний танець гуцулів аркан, але й продовжити рід.    

Зараз Hutsul Planet уже працює над наступними двома альбомами, їхній вихід заплановано ще цього року. Проєкт також співпрацює з відомим українським продюсером Юрієм Нікітіним. 

Додаткова інформація: +38 067 960 31 01, [email protected]

Галина Гузьо, промоменеджер Hutsul Planet, м.Львів

Фото: https://lucysmagazine.com/