Гіркий Херес: злочинці з України брали гроші в онкохворих співвітчизників, а потім робили їх безхатьками

 

Скандал за участю наших громадян в Іспанії: національна поліція міста Хереса розслідує діяльність злочинної групи українців, які займалися вимаганням у земляків, хворих на онкологічні недуги. Їх спочатку обдурювали, а потім викидали геть – без лікування та засобів для життя.

Що таке іспанський сором на яві, повідомило видання Diario de Jerez (Щоденник Хереса, https://www.diariodejerez.es/jerez/detenidos-ucranianos-extorsion-compatriotas-Jerez_0_1568843860.html).

Національній поліції стало відомо про злочин після того, як на вулицях міста побільшало українців-безхатьків, їхній стан був жалюгідним. До того ж, більшість не володіла іспанською. На проблему першими звернули увагу громадські організації, які надають допомогу безпритульним. З’ясувалося, що українці різного віку та з різних регіонів країни прибули до Іспанії в надії вилікуватися від тяжкої хвороби. Це їм обіцяли українські посередники, ті знаходили своїх жертв у них на Батьківщині.

Розслідування розпочалося кілька місяців тому.

Ось як виглядав цинічно жорстокий сценарій: недужим на рак пропонували поїздку до Іспанії, де мало відбутися їхнє лікування. Але за ціною, відчутно нижчою, ніж в Україні. До того ж, в умовах сучасних іспанських клінік, з якими не порівняти вітчизняні шпиталі. Хворим радили подорожувати з тимчасовою туристичною візою. В Іспанії їх перевозили  також і до Хереса-де-ла-Фронтера, там розміщували у мережі будинків, контрольованих членом злочинної організації.

Коли вражені онкологією українці опинялися в Андалусії, з них одразу стягували великі суми. Як пояснювали – “для  вирішення адміністративних питань, за переклад документів та за майбутні медичні процедури”. Потім треба було доплатити ще і ще – поки у постраждалих зовсім не закінчувалися гроші. Після цього їх просто викидали на вулицю –  без жодного або з мінімальним запасом речей, потрібних для існування, і без даху над головою.

Керівник злочинної організації завжди виступав у ролі перекладача постраждалих перед різними інстанціями. Таким чином він завжди фальсифікував їхні переклади та навмисне приховував від жертв інформацію про безоплатну винагороду або фактичні збори, які вони повинні були заплатити.

Наразі відомо, що поліція Хереса заарештувала п’ятьох громадян України як імовірних виконавців злочинів. Їх підозрюють у сприянні нелегальній імміграції, шахрайстві та належності до злочинної групи.

Слідчі встановили, що четверо жертв шахраїв перебували в Хересі і були розміщені у приймальних квартирах, що належать  Міністерству рівності та соціальної політики в Андалусії. Так само, внаслідок вжитих заходів, п’ятеро членів злочинної організації, які обіймали різні посади, були заарештовані в Хересі-де-ла-Фронтера.

Слідство продовжує співпрацювати з поліцією та українською владою задля пошуку й затримання ще однієї особи, відповідальної за вербування жертв в Україні.

https://www.diariodejerez.es/

Global Village

 

Фото: https://www.rnz.co.nz/