Тато – друг президента. Тому доньку вважати "зіркою"?

“Скажений піар без гальма і смаку для дитини “кварталівця” Євгена Кошового як норма речей в українському медійному просторі. Може, вже пора повертати речі назад – з голови та й на ноги, а не навпаки?” – допис Влади Соловей.

Мене зараз не всі зрозуміють і не всі підтримають. Але маю право на право, бо деякі речі мозок відмовляється сприймати.

Я про крутих. Про відомих. Про тих, кому зірковість і можливості жить “как хачу” через очі і горло лізуть. Коли вже власна “звьоздність” не задовільняє амбіцій і хочеться підсвітити себе, красивого, своїми дітьми. Коли малих розкручують на всіх “парканах” та сумнівних сайтиках і телеканалах, бо перешкод для піару – жодних. Платиш бабло, і звиклі ” за любе” заробітчани зі ЗМІ пишуть-знімають все, що завгодно…

Є така передача – “ЖВЛ” (“Життя відомих людей”) . І сьогодні по телевізору півгодини розповідали і показували Варвару Кошову.

Якщо хтось не знає, хто це, можете зайти у Вікіпедію. Там вже є сторінка про доньку відомого шоумена-кварталівця, якій усього… 13 (!) років.

В Google можна знайти купу-купезну інформації про підлітка. Наприклад, під такими заголовками: “Что известно о Вере (замість Варе) Кошевой: раскрыты некоторые факты о дочери “лысого” (джерело – “Главком”).

“Яке розкриття?”  – хочеться запитати. Які факти? Дитині – 12 років…

Або тупий-тупезний заголовок: “Дочка Є.К. відзначила день народження” (це на іншому cайті, теж столичного калібру, хоч і дрібнішому). Треба ж так дешево заробляти гроші за піар!

Тим часом, у ранковому ефірі дівчинка в присутності батька без найменшої сором’язливості заявляє: хотіла, було, з хлопцем цілуватись, але татко заважав. Півгодинна розповідь –  ні про що, суцільне догоджання гостям ведучих з усібіч. Бо ж зрозуміло хто, що стоїть за Варварою, а надто –  хто й що за батьками…

В титрах написали: “Акторка. Співачка… “

В 13…

Акторка. Співачка… в 13!

Хоч дівчинка приємна, пробує співати, та на “Голосі” судді її не підтримали.

Гарно дебютувала в ‘Розсміши коміка”. Мені сподобалось.

Смілива, розкута, гарненька, подає надії. Переконана: й без цього дешевого й надмірного піару вона змогла б досягти всього, чого захоче. Вогник там –  ще той…

Але ж включається татко, який без гальм хаває будь-яке дешеве чтиво про малу. За принципом: чим більше пишуть, показують –  тим краще…

Разом з мамою зі шкіри лізуть, бо ж відомо: “Давайте допомагати талантам, бездарні проб’ються й самі”…

А ще діють, вочевидь, за принципом: “Скромність – шлях до невідомості”…

Все правильно, треба допомагати дітям…

Та я зараз про почуття міри та делікатність цього явища. Про розмах. Про відсутність межі між розумним та протилежним розумному. Про нав’язування. Про градус непомірно роздутого, якщо на те пішло.

Бо у 12-13 –  це ще школярка. Не акторка і не співачка. А дитина, яка мріє і робить все для того, щоб стати співачкою чи акторкою, зіркою, нарешті.

Я проти того, щоб малих “продавали”, як товар, їхні батьки і нав’язували нам думку, що їхні діти –це капець, які зірки…

Я також проти, щоб суспільство сприймало як норму, що 8річна дитинка з благословення мами цілується зі старшим від себе хлопцем в ліжку заради лайків та заробітків для тієї ж мами (недавня історія про малих Інстаграм-моделей, яку обговорювала вся країна). (Див.”Блогерам”, які постять про свій “інтим” – по 8 і 13 років (!))

Мені сумно від цього.

Я за те, щоб творчі діти розвивались в однакових умовах. Однаковими шляхами йшли до своєї мети. Оцінювались не за вмістом гаманця та становищем тата-мами, а за талантами, Богом даними.

Я за те, щоб наші діти самостійно пробивали дорогу до зірковості, а батьки делікатно, тактовно допомагали їм, щоб з “бебіків” не ліпили те, чого ще нема…

І щоб з нас не робили дурнів.

Влада Соловей, Global Village

Фото: https://file.liga.net/