Війна проти Ізраїлю: “Скажи мені, хто твій друг”

 

Спостерігаю за реакціями в соцмережах “любих діаспорян”, українців і не тільки, на арабські обстріли Ізраїлю. Від пофігізму – “а нам шо до того?” –  до вже традиційного печерного антисемітизму.

Прикладів наводити не буду, того “добра” в мережі – центнери гігабайтів. Але менше з тим, мені про інше йдеться.

Ок, я знаю, що вас, українці США, недорогі мої виборці Дж.Байдена, не зміниш, але дозвольте два запитання, можете вважати, що риторичних.

Отже, перше: чому офіційний Вашингтон мнеться, мов стара газета? Той самий занудний “deep concern”, хронічна “глибока стурбованість”, як-от, коли йдеться про російську агресію проти України, тільки зараз –  іншими словами. Замість хоч трохи рішучої лексики щодо безпекових гарантій свого давнього партнера на Близькому Сході.

Дивимося на сайті Білого дому слова Джейка Саллівана, радника з питань національної безпеки: бу-бу-бу, “поговорив з колегою з Ізраїля Меїром Беном Шаббатом, засудив ХАМАС”, висловив “підтримку президента [Байдена] щодо захисту безпеки Ізраїля”, ага… І – ось вони, знайомі фірмові шмарклі: “Він також передав заохочення США щодо кроків задля відновлення стійкого спокою” (https://www.whitehouse.gov/)

В перекладі непротокольною: “Нам, звичайно, дуже шкода, тому  рішуче продовжимо і далі дуже шкодувати”.

Але це – все! На тлі активної фази війни,  і коли зрозуміло, що створена загроза не лише регіональній безпеці. Після того, як араби гатять ракетами по Ізраїлю вже котру добу, а звідти летить в Сектор Газа, тим часом, кількість жертв з обидвох сторін продовжує зростати. І неважко здогадатися, що ті ракети палестинські “борці за свободу” до кордону стягували не один день, і що “потенціал” цієї війни в глобальному масштабі – більш, ніж серйозний.

 

Тим більше, жодної згадки в Білому домі сьогодні – про недавно виділені Палестині урядом США 150 млн. доларів фінансової допомоги. Так, тієї самої, якій, було, поклала край попередня адміністрація, Д.Трампа, але яку успішно відновив друг стражденних арабів Джо.

Гаразд, будемо вважати тупо збігом обставин, що обстріли розпочалися незабаром після того, як стало відомо про грошові вливання з Америки. Офіційно – щоб допомогти родинам палестинських біженців та на боротьбу з коронавірусом. Бо й справді, на що ще, даруйте за наївність, могли піти кошти американських платників податків на дуже непрозорих просторах третього світу? Ні, ні, аж ніяк не на озброєння проти того ж Ізраїля!   

А тепер запитання №2: вас, діаспоряни- “патріоти”, не бентежить, що за терористів ХАМАСУ активно вписалася РФ? Це би також варто знати коментаторам, які сьогодні вдоволено потирають руки:  мовляв, “ж***м так і треба, хай араби з ними розберуться!” (Бог вам суддя, сердешні).

Дослівно, прокремлівська інформагенція Russia Today : “У заступника міністра закордонних справ РФ Міхаїла Богданова відбулася розмова з головою політбюро ХАМАСу Мусою Абу-Марзуком. (Угу, це до теми, що “с тєрорістамі нє разгаварівают” – Л.П.)

А ось заява другого заступника голови МЗС Росії Сєргєя Вєршініна: “Вважаємо незаконними й позбавленими юридичної сили  спроби Ізраїля змінити географічний, демографічний та історичний характер і статус священного міста Єрусалим і виступаємо за негайне й повне припинення всієї поселенської діяльності на окупованих палестинських територіях“.

“Скажи мені, хто твій друг”, люба діаспоро…

 

Людмила Пустельник, Global Village

Фото: https://nytimes.com, https://www.timesofisrael.com/