“Євро-журі” від України: Чому ми так голосували – Ігор Кондратюк

 

Oргкомітет “Євробачення” мав би позбавити можливості Україні оцінювати виступи учасників від країни-агресора, а Росію – оцінювати учасника від України”. А 0 від журі Литві – бо не зайшло.

Шановні, пишу мій перший і останній пост щодо “Євробачення 2020/2021”. Я був членом професійного журі від України, тому не мав права висловлювати свою думку з приводу виступів учасників до закінчення конкурсу. В тім числі, й дописи на підтримку учасника від України. Отже, стисло:

Gо_A – молодці! Не вірив, що вони могли перемогти, але був впевнений, що пісня Shum – конкурентніша, ніж Solovei. Надто – її нове аранжування, яке звучало на сцені Роттердама. Про що сказав Каті особисто в програмі “Кондратюк у понеділок”.

А ще у них була одна з найкращих постановок! Костя Томільченко та Олександр Братковський –  знову на висоті. Браво гурту, браво організаторам Нацвідбору на Євробачення, браво журі Нацвідбору та телеглядачам України, які досить несподівано обрали маловідомий на той час Gо_A на “Євробачення”. Найкращий виступ гурту від України! (“Гринджоли” та “ОТорвальд” посіли, здається, останні місця).

Журі від України: Ігор Кондратюк, ALLOISE, Іларія, Олександр Пономарьов, Alyona Alyona

Я судив, як відчував, максимально чесно в своїй системі музичних/пісенних координат/уподобань/розумінь, геополітикою не переймався (Про голосування за учасників від Росії – країни-агресора, напишу в постскриптумі). Як й інші мої українські колеги, як мені здалося.

Очевидно, що деякі країни ТУПО обмінялися 12-ками, деякі просто традиційно, незалежно від учасника, голосують за ту чи іншу країну. Кіпр та Греція на моїй пам’яті перегляду “Євробачення” ( з 2003го) ще жодного разу не оцінили один одного інакше, ніж на 12 балів! Якщо я не правий – виправте. Пика ФК в команді М – це моветон, але йому цього “нє панять”

Щодо відсутності оцінки Литві від нашого журі, то можете хейтити скільки завгодно, я навіть можу з вами погодитись, враховуючи вищесказані геополітичні “розклади”, але мені особисто пісня і виступ “не зайшли”. При цьому оцінка пісні та учасника ніяк не тотожна з оцінкою держави Литва!!! Чию підтримку моєї держави я поважаю та ціную як громадянин України

Українське професійне журі ЄДИНЕ з 39ти національних журі, чия перша трійка найкращих учасників збіглася з трійкою результатів Євробачення!!!

Моїм особистим фаворитом була Франція. Barbara Pravi та її Voil?. Цікаво, що коли я вперше був членом національного журі – на дитячому “Євробаченні 2020” (разом з Катею Павленко!), перемогла “в одні ворота” чарівна 11-річна Valentina з Франції. З піснею J’imagine, яку написала для неї… Barbara Pravi!

P.S. Щодо оцінювання учасниці з Росії. Як на мене, оргкомітет “Євробачення” повинен перейняти досвід УЄФА і позбавити можливості Україні оцінювати виступи учасників від країни-агресора, а Росію – оцінювати учасника від України. Я вважаю аморальним оцінювати будь-що і будь-кого, хто представляє країну-агресора! Для мене особисто агресор завжди на останньому місці незалежно від виду змагання! Музика може бути поза політикою, музиканти та співаки – ніколи (мова по тих з них, у кого є мізки і честь).

P.P.S. Хейтерам на заувагу: на “Євробаченні-2018” Литва не дала Україні, від якої виступав Melovin, ЖОДНОГО балу. Ні журі, ні телеглядачі. Чи означає це, що у 2018му Литва, як держава, не підтримувала Україну? Ні, не означає. Костя Бочаров, до слова, на тому Євробаченні посів 7е місце за глядацьким голосуванням.

#uaперший #суспільне #євробачення2021 #олександрпономарьов #alloise #alyonaalyona #іллірія

Ігор Кондратюк (Igor Kondratiuk), м.Київ

Фото: Igor Kondratiuk,  https://ukrinform.com