Темношкіра Анна Болейн і фея-гей з “Попелюшки”

 

Новини кінематографа, небанальні, в дусі нової реальності: як переглянули класику, історичну та для дітей.

В екранізації від британського Channel 5 трагічної історії однієї з дружин англійського короля Генриха VIII “Анна Болейн”, обезголовленої за наказом її чоловіка, головну роль зіграє темношкіра акторка Джоді Тернер-Сміт. (Раніше знімалася в стрічці “Без жалю”). Решта членів родини Болейн на екрані – білі.

Кіно, яке незабаром вийде на екрани, буде мати феміністичний месидж: героїня виголошує чимало відповідних сентенцій на тему і під час сварки б’є короля по обличчю. Вже бодай останнє могло б коштувати їй якщо не життя, то, принаймні, довічного терміну в якомусь віддаленому монастирі. Адже стало б нечуваним порушенням придворного протоколу тощо. Лише підвищення голосу під час звертання до монарха навіть членами його родини вважалося неприпустимим й означало серйозні санкції – бо такими були середньовічні закони.

Творці фільму, натомість, не приховують, що історичні факти для них – це, радше, засіб для дуже творчої інтерпретації та проштовхування ідеологічних засад, ніж відтворення колишньої дійсності.

 

До неї ставляться зі щирим пофігізмом навіть у деталях. Як-от цілком сучасний кулон на шиї Анни у вигляді великої латинської літери “В”, (початкова в “Болейн”) – не могли носити тоді такого. Хоч би тому, що великі літери на письмі для позначення власних імен чи початку речення в Західній Європі почали вживати тільки на зорі 18го сторіччя, не раніше.

Але хто би зважав на подібні “дрібниці“.

Бо “нові підходи” до класики не обмежилися тільки історичним (гм?…) фільмом. Сучасний кінематограф рішуче взявся й за просвітництво дітей. Вже в лютому 2022го компанія Sony запропонує юній аудиторії свіжу версію “Попелюшки”.

Головною “родзинкою“ кіна буде не дівчина, якій пощастило знайти свого принца (її грає співачка Камілла Кабелло), а хрещена Попелюшки, фея бузку. У виконанні афроамериканця, актора-гея Біллі Портера. По життю – активіста ЛБГТ, відомого й тим, що любить виходити на публіку в жіночому вбранні. Такий креативний задум режисера казки для дітей Кея Кеннона.

Як каже сам Портер, “магія не має статевої ознаки,  я граю фею без гендеру (хоч і з’являється в жіночих сукнях  у кадрі– ред.), а діти до такої історії вже готові“.

Тримайтеся, діти та їхні батьки.

https://thatgrapejuice.net/, https://deadline.com/

Global Village

Фото: https://deadline.com/