Про українську наївність, борщ та Байдена

Самітам назустріч – “друга Джо” з Путіним, а потім з В. Зеленським. Великі надії наших громадян на тлі “глибокої американської стурбованості“, бо найбільший ворог українців – це їхня довірливість – Світлана Павленко.

Українці!

Смійтесь в обличчя тим, хто скажуть, що Байден та його адміністрація люблять Україну. Розплющуйте очі. Нема жодних ознак цього, нема жодної любові.

Смійтеся в обличчя й тим, хто скажуть, що в хамському ставленні Байдена до України винен Зеленський. Це не так. Навіть, якби він був геніальним політиком, нічого не змінилося б. Бо для Байдена важлива Росія. Там –  зовсім інші фінансові можливості, і це єдине, що цікавить Джозефа та його оточення. Російська корупція і кілер Путін їх влаштовують, no matter what (“не зважаючи ні на що” – англ.).

Інакше вони не вигадували б різні приводи, щоб дозволити Путіну добудувати Північний Потік-2 і збагатити його на мільярди. При цьому вбиваючи  енергетику американську.

Бо питання стоїть зараз так: Путіну –  мільярди доларів і посилення його впливу в Європі. Вже й сьогодні.

Україні ж натомість – обіцянка (цяцянка): коли що, то ми одразу висловимо свою глибоку стурбованість. That is it. End of the conversation (“Саме так. Кінець розмови” – англ.).

Тільки ось наші люди кепсько тямлять в західній поведінці і схильні сприймати порожні люб’язності за чисту монету. Слухають пафосні промови без належного фільтру скептицизму, притаманного людині, яка встигла пожити серед американців і зрозуміти Захід.

Але ж українці довірливі! І саме через те часто стають легкою жертвою своїх  же помилок, а ще – чужих маніпуляцій.

Позбувайтеся уявлень, що західні хлопці приїжджають в Україну тільки задля щирої любові до нашої країни, народу та борщу. А не заради особистого зиску і щоб отримати гранти від міжнародних фінансових інститутів.

Вони не для цього довго і дорого вчилися, а потім крокували нагору по кар’єрних щабля, розштовхуючи ліктями інших. Вони – зовсім не романтики. У них є нерухомість, кредити за яку треба з чогось сплачувати, борги за навчання. Звичайно, й будиночки на березі океану. Сім’ї, які треба утримувати і робити це на широку ногу. Ця публіка хоче навчати дітей в дорогих приватних школах, тому що в державних нічому не вчать. Отже, їм дуже потрібні гроші, щоб добре жити. В тім числі, й ваші гроші.

Українцям ще належить засвоїти певні уроки. І пригадати, коли в Україні вже бував Байден, за Порошенка. Нічого хорошого для України він не зробив. Зате збагатив свою сім’ю. І друзів. Тепер є цікавість до України за Зеленського. Але буде те ж саме, і НІ-ЧО-ГО іншого, крім “глибокої стурбованості”.

Дозволю собі дати одну практичну пораду. Коли почуєте, як хороші західні хлопці, попоївши за ваш рахунок, потім десь наодинці погано говорять про Україну і українців, то, принаймні, не мовчіть. Розповідайте про таке голосно, як це робиться на Заході.

Не соромтеся. Не бійтеся зіпсувати хороші стосунки. Навіщо вам хороші стосунки з лукавим людьми? Може, хоч таким чином знайдете собі інших друзів. Справжніх.

Facebook

Світлана Павленко, (Svitlana Pavlenko) м. Портленд, США

Фото: https://nypost.com/