Їдемо в Україну під час "корони": QR-коди, тести тощо, які треба мати

А також інші корисні ресурси для подорожуючих.

Ось що повідомляє з приводу Держприкордонслужба (https://dpsu.gov.ua/:

“Іноземним громадянам та особам без громадянства для в’їзду в Україну (у т.ч. власникам посвідки на тимчасове проживання в Україні), окрім обов’язкового полісу страхування від COVID-19,  необхідно мати або негативний результат ПЛР чи експрес-тесту, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданого англійською мовою або з перекладом англійською мовою.

Тож яким обов’язковим вимогам мають відповідати документи про тестування та вакцинацію, щоб вони стали підставою для пропуску через кордон? 

ЕКСПРЕС-ТЕСТ НА ВИЗНАЧЕННЯ АНТИГЕНА КОРОНАВІРУСУ SARS-COV-2 має містити таку інформацію:

 • повне ім’я та прізвище особи пацієнта;
 • щодо дослідження: назву захворювання або збудника хвороби (COVID-19, SARS-CoV-2 тощо);
 • тип дослідження (immunochromatographic testing», “immunochromatography assay”, “ICA”, “Lateral flow assay”, “LFT”, “rapid antigen test” тощо);
 • дату та час забору матеріалу;
 • результат тесту (negative, not detected);
 • країну проведення дослідження;
 • назву закладу, що видав результат тесту;
 • унікальний ідентифікатор результатів тесту (код, QR-код тощо).

Результат тестування на COVID-19 методом експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 може видаватися в цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, в яких проведено тестування.

ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ОТРИМАННЯ ПОВНОГО КУРСУ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19 має містити наступну інформацію:

 • повне ім’я та прізвище, дату народження, стать, громадянство та підпис пацієнта, номер документу (там, де застосовується), що посвідчує особу (паспорт, ідентифікаційний номер тощо);
 • назву вакцини, дати введення, назву виробника та серії виробництва;
 • назву захворювання, проти якого отримано курс вакцинації;
 • підпис та печатку лікаря, який безпосередньо здійснював вакцинацію.

Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, може видаватися в цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав в яких проведено вакцинацію від COVID-19.

Також зазначимо, що такі результати тестів та документ про вакцинацію дають можливість українцям чи іноземцям, які постійно проживають в Україні, уникнути самоізоляції під час повернення з-за кордону.

Окремо варто враховувати, що вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

На даний час до такого переліку належать наступні вакцини:

 • BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);
 • AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);
 • Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні за назвою КОВІШЕЛД);
 • Ad26.COV2.S виробництва Janssen;
 • mRNA-1273 виробництва Moderna;
 • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;
 • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК).

Зауважимо, що за останні два дні в пунктах пропуску через державний кордон України спостерігаються випадки, коли з-за кордону намагаються в’їхати іноземці з документами про імунізацію вакциною “Спутник V”. Наголошуємо, такий документ не дає права на в’їзд в Україну, оскільки дана вакцина не включена до переліку ВООЗ”.

Усі міжнародні перевізники, які здійснюють авіаперельоти в Україну, повідомляють, що вищезгадані вимоги поширюються і на наших громадян: або негативний тест, або повний курс вакцинації. Разом з тим, чимало українців, які в липні повернулися на Батьківщину, пишуть у соцмережах, що на кордоні в Україні в них навіть не вимагали ПЛР-тесту.

За винятком прибулих з Португалії, Росії, Індії та Великої Британії. Цим людям потрібно буде зробити тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 одразу на прикордонному пункті пропуску. Робити тест доведеться і  тоді, якщо громадяни перебували на території згаданих країн протягом не менше 7 днів.

Актуальна інформація  про правила  в’їзду для громадян України в різні країни світу доступна на порталі МЗС https://tripadvisor.mfa.gov.ua/.

Всі новини про “ковід”-ситуацію в Україні та не тільки можна дізнатися тут: https://covid19.gov.ua/ 

Щодо вимог під час перельотів: https://www.avianews.com/

Якщо виїжджаєте з України, не маючи вакцинації, результати ПЛР тесту (дійсного 72 години) у Вас на кордоні обов’язково вимагатумуть. Люди, що вже подорожували, радять робити його безпосередньо в тому місті, звідки у Вас основний транспорт для подорожі. Наприклад, у столиці вже достатньо центрів, які надають цю послугу безпосередньо перед вильотом (від’їздом). У декотрих можна викликати медсестру додому для забору біоматеріалу. Вартість такої послуги – від 700 грн.

Експрес-тест можна зробити і в аеропорту “Бориспіль”, в терміналі D.

Global Village

Фото: https://www.aerotime.aero/