“Ріббентроп-2021”: паперові “гарантії” Україні від Меркель та Байдена

 

Білий дім оприлюднив “Спільну заяву США та Німеччини про підтримку України, європейської енергетичної безпеки та наших кліматичних цілей”. У ній Вашингтон  вмив руки від будь-яких безпекових гарантій нам у зв’язку із добудовою “Північного потоку-2” та не тільки. Росії ж  доволі обережно погрозили черговими санкціями, не більше. 

По суті, документ на сайті Білого дому https://www.state.gov/ не створює хоч якихось турбот для РФ і формалізує те, про що упродовж останніх місяців вирує мережа – долю нашої держави в неї за плечима вирішили великі гравці. Україну остаточно відсунули на маргінес світової політики задля реалізації власних економічних інтересів.

Тож уже перший абзац спільної заяви рокладає цятки над “і”  та призначає Берлін на роль жандарма України, якби та раптом спробувала відмовлятися від імплементації Мінська: “США зобов’язуються підтримувати зусилля Німеччини та Франції щодо встановлення миру на сході України за допомогою нормандського формату. Німеччина активізуватиме свої зусилля в рамках Нормандського формату для сприяння виконанню Мінських угод”.

Як саме стримуватимуть нашого неадекватного північного сусіда, не конкретизують, обмежуючись доволі туманними формулюваннями і залишаючи безмежне поле для маневрів усе тій же Німеччнині. Аж до того, щоб просто погрозити пальцем ворогові чи тупнути ніжкою: “Якщо Росія намагатиметься використовувати енергію як зброю або вчинити подальші агресивні дії проти України, Німеччина вживатиме заходів на національному рівні та вимагатиме ефективних заходів на європейському рівні, включно з санкціями, з метою обмеження можливостей російського експорту до Європи в енергетичному секторі, включаючи газ, та / або в інших економічно важливих секторах. Це зобов’язання покликане забезпечити, щоб Росія не використовувала будь-який трубопровід, включаючи “Північний потік-2”, для досягнення агресивних політичних цілей, використовуючи енергію як зброю”.

В перекладі непротокольною мовою – якщо Німеччина й “yживатиме заходів на національному рівні”, то дбатиме, звичайно, про власний “рівень”, не український. А вимагати чогось у євроструктур можна скільки завгодно, та це ніколи не означає, що бодай одну з вимог виконають. Досвід України в ПАРЄ останніх років – тому чудове підтвердження.

Особливо “зворушливий” пункт про сприяння  нашій “зеленій” енергетиці на тлі давно відомої суми втрат українського бюджету від запуску “Північного потоку-2”, від 1,5 до 2 мільярдів доларів+: “Німеччина зобов’язується створити та управляти “Зеленим фондом” для України для підтримки енергетичного переходу України, енергоефективності та енергетичної безпеки. Німеччина та США намагатимуться сприяти та підтримувати інвестиції у “Зелений фонд” для України щонайменше на 1 мільярд доларів, у тому числі від третіх сторін, таких як приватний сектор. Німеччина надасть початковий внесок у фонд щонайменше 175 мільйонів доларів і працюватиме над продовженням своїх зобов’язань у найближчі бюджетні роки”.

 

Чим закінчилося недавнє збільшення “зеленого” сектора в нашій енергетиці за рахунок скорочення потужностей АЕС, відомо надто добре – драматичним підвищенням тарифів  для громадян.

А з німецько-американською “допомогою” чекайте ще більших “покращень” у цьому напрямку.

Людмила Пустельник,  Global Village

 

“Україно! Не бери від “партнерів” ні копійки!”

Новини з об’єднаного німецько-американського фронту проти України. Услід за канцлером Меркель, Вікторія Нуланд, заступниця Держсекретаря США,  підтвердила, що Штати і Німеччина уклали угоду. Згідно з якою Німеччина замовить слово за Україну в разі агресії Путіна. Про Штати, тим часом, мови не було.

Відповідні заходи Німеччини на агресію Путіна будуть спрямовані на обмеження експорту російських енергоносіїв до Європи. Тобто, Німеччина сама собі відключить газ з труби, яку вона ж побудувала! Уявляю, як вона зважиться на це взимку.

Нагадаю, що Меркель і Нуланд вирішують все за спиною України. Та ще й покрикують, щоб Україна сиділа тихо й не рипалася. Хоч друзі так не поводяться.

Україно! Не вір їм! НІЧОГО ВІД НИХ НЕ БЕРИ! ЖОДНОЇ КОПІЙКИ. Гроші – це вода. Швидко витечуть, а безпеки не дадуть. Ну, яка безпека від вітряків, якими вони покриють Україну? Нехай німці собі ці вітряки будують, а не газ від Путіна тягнуть.

Україно! Єдине, на що погоджуйся, це на пропозицію вступити до НАТО, негайно. Згадай, що саме Меркель в 2008 році перешкодила Україні і Грузії стати на шлях вступу до альянсу. Нехай тепер це виправляє. Все, що відбувається зараз, включно із 14 000 загиблих в російсько-українській війні і мільйони переселенців –  це на її з Путіним совісті. Вона у них одна на двох.

Байден кремлівський –  не назавжди. Треба дочекатися хоча б 2022 року, коли республіканці повернуть собі Палату представників у Сенаті США і зможуть вплинути на цю ганебну змову Байдена з Німеччиною та Росією.

P.S. Як би нагадати фрау Меркель (Ріббентроп), що німецькі війська бомбардували Україну і мою Одесу задовго до того, як вони пішли воювати з Росією? І моя 6-річна тоді мама з сестрою і бабусею ховалися в катакомбах від їхніх бомбардувань? І четверо з маминої і татової родини загинули з вини німців ?! Але не почує. Спочатку – Німеччина і німці. Гроші і особистий інтерес. Українці ж почекають, вони не арійці. Не вперше вже так.

 

Facebook

 Світлана Павленко (Svitlana Pavlenko), м. Орегон, США

Фото:  https://www.theguardian.com/, https://www.reuters.com/