Звернення до читачів сайту Global Village

Шановне Товариство, дорогі Читачі цього сайту!

Дозвольте сьогодні звернутися до кожного з Вас і усіх разом. Зі словами подяки, що знаходите час для Global Village, читаєте, захоплюєтеся і не погоджуєтеся, критикуєте і підтримуєте, підказуєте новини й теми, підписуєтеся і поширюєте дописи. Щиро вдячна вам! Ваша увага – найкраща і найдорожча винагорода за мою та працю інших авторів сайту. ДЯКУЄМО!

Зараз пишу ці рядки й тому, що протягом останніх тижнів цей ресурс випробовують на міцність різноманітні та численні, як бачу, “доброзичливці”. Пишуть доноси до всіх онлайнових інстанцій, а тамтешні “правдолюби”, цукершвондери та їм подібні, й раді догоджати новітнім павлікам морозовим. І блокувати, блокувати, блокувати, намага.чись перекрити кисень і затулити рота.

Отже, Global Village вже повністю закрили на Фейсбуці, поширювати його дописи в цій соцмережі тепер неможливо. Більше того, геть усі майже 800 попередніх дописів звідти видалено з такими формулюваннями: “порушення стандартів спільноти”, “спам”, “пропаганда ненависті”.

Публікації, що, прости Господи, їхні “стандарти” порушили – це суцільно ВСІ, які були оприлюднені протягом трьох років існування сайту, без жодного винятку. Але насамперед ті, які відшукаєте в розділі “Пам’ять”. Комусь дуже поперек горла, що наш ресурс нагадує про злочини комуністів та росіян на окупованих ними українських землях.

Свідки “сахаринового” Марка так і пишуть мені в своїх повідомленнях на ФБ: стаття польського історика (перекладена тут державною) про криваву масакру енкаведистіа у Саліні на Львівщині (1941)”ображає наші почуття”. Ще їх “ображає” розповідь про розправу над тисячами галичан у чортківській тюрмі на початку Другої світової, болісна правда британця Малколма Маггеріджа про Голодомор, історія про те, як більшовики трохи не висадили в повітря домініканський костел на Тернопільщині, перлину надвіслянської готики, тощо.

Навіть розповіді про Міхрімах, доньку Роксолани, і Юлію Маллок, українську принцесу на корейському престолі цю публіку “ображає”!

Комусь дуже не до шмиги, що українці таки мають історичну пам’ять і не збираються нічого забувати. Тим більше, не мовчати. А я 200% мовчати не буду!

Одночасно прилетіло й від Гугла, який погрожує позбавити сайт реклами за публікації про сталіністів. І вже це частково зробив. Щоб я не мала неприємностей, статті наполегливо радять “видалити з сайту”. Бо цей контент, бачте, може “комусь створити неприємні відчуття”. Так, “делікатні” вони, ці працівники Гугла! Уявляєте, як незручно їм читати, що сотні галичан, серед них – жінки й немовлята – вбивали навіть не кулями, а ударом молотка з цвяхами! “Ой, фе…”

Хоч насправді все простіше: моральна потороч, нащадки московської гебні та “пєрсональних пєнсіонєров ссср” масово строчать анонімки на сайт, а далі спрацьовує комп’ютерний алгоритм. Cправа техніки.

Та менше з тим. Мене не хвилюють погрози позбавити реклами і те, що Гугл називає від неї “прибутками”. В “базарні” дні – це аж 10 центів, незалежно від того, скільки тисяч користувачів відвідали сайт. Ні, не за клік, не за годину – за добу. (Десять центів). Бо я не задля грошей працюю, а, даруйте за пафос, за ідею. Яка, знову даруйте, тепер – за банальність – поширення правди. А Global Village був і залишається неприбутковим ресурсом. Україномовним та українським, у щонайширшому визначенні.

Я і далі буду писати на “незручні” теми. Надто, для різних “швондерів” незручні. І поширювати контент інших авторів, моїх однодумців, теж буду! Незважаючи ні на що.

Тепер дозволю собі ще одне до всіх прохання, велике. Знаю, що чимало з вас уже підписані на сайт і щоразу отримують його нові публікації на свою поштову адресу. За це вам щиро вдячна, я вельми ціную вашу довіру до Global Village. Однак, зараз йому дуже потрібно, аби про нього знали якомога більше людей. Сайтові поставили шлагбаум на ФБ й не тільки. З Гуглом теж, мабуть, скоро попрощаємося. Єдине джерело поширення – саме ви, мої дорогі та шановані підписники.

Тому прошу – поділіться, коли не важко, лінком на сайт з вашими друзями та знайомими, загітуйте їх підписатися на сайт. А я вас не розчарую, обіцяю.

У важкі часи, як-от сьогодні, цинічно названі “епохою постправди”, порядним та думаючим людям треба бути разом. А коли разом нас багато, то правда обов’язково переможе. На тому й стоїмо.

Щиро ваша, Людмила Пустельник,

Головний редактор сайту Global Village