Продати нирку – щоб зберегти добре ім’я загиблої доньки

Як “захищає” своїх захисників держава, шок: Валентина Анісімова, мама загиблої військової, оприлюднила на Фейсбуці прохання допомогти знайти клініку, яка б купила її нирку. Бо жодної іншої можливості, щоб оплатити судові витрати, жінка вже не бачить.

Вона прагне довести: старшого солдата Ганну Анісімову (на фото нижче) вбили.

“Дорогі брати і сестри! Звертаюсь до Вас за допомогою! Для того, щоб встановити честь моєї загиблої доні, потрібні нові судові збори, коштовні експертизи та чимало інших супутніх витрат. Адже її вбивали лікарі, які добре розумілись на експертизах! Першочергове розслідування, яке мало б зібрати докази вбивства, цього не зробило. Крім того, були знищені ті, що й були. Докази, що залишились, потребують дуже високопрофесійної роботи, яка коштує дуже багато. Тому, можливо, хтось може порекомендувати клініку, яка готова була б купити в мене нирку.

Вибачте за таке прохання. В мене нема іншого вибору. Я не можу жити з розумінням, що смерть доні сплюндрована, а я не можу нічого вдіяти. З повагою, мама загиблої захисниці, яка три роки була на захисті України, два з яких – без єдиної ротації! В зоні бойових дій і померла за дуже загадкових обставин за три дні до повернення додому. Яка неодноразово розповідала про страшенну корупцію в частині, де продавали УБД і звання, підроблялись медичні аналізи. Де сексуальні домагання не зауважувались командиром. Де одних могли примушувати працювати по кілька діб поспіль замість інших, не надаючи часу на відпочинок, ще й караючи за те, що людина втрачала сили. Збирала докази, щоб, вийшовши з тієї частини, мати змогу притягнути винних до відповідальності. В нашій державі рахують такі докази малозначущими, тому не беруть до уваги”.

Про трагедію та ганебну – щоб не сказати “злочинну”– поведінку співслужбовців покійної сайт Global Village повідомляв 20.01.21:  “Дівчину-військову знайшли мертвою в петлі. Не самогубство!” – впевнена її мама” (див. розділ “Війна“).

Це зображення має порожній атрибут alt; це ім'я файлу 129145709_209027947417212_3267830589997721858_n-edited-scaled.jpg

Слідство було проведене поспіхом. Незважаючи на низку кричущих обставин, на які звертала увагу пані Валентина. Як-от, що значний вміст алкоголю, виявлений в крові її дитини, був для Ганни, лікаря за фахом, несумісним з життям через хворобу печінки. І, тим більше, в такому стані вона ніяк не змогла б  вдягти собі зашморг. Що покійна ніколи не зловживала алкоголем і не мала жодних підстав для фатального відчаю. Навпаки, була бійцем не лише на роботі: саме напередодні загибелі збиралася повідомити про зловживання командирів своєї частини. Та не встигла.

Відтоді минули три роки бюрократичної та юридичної тяганини, протягом яких Валентина Анісімова даремно оббивала пороги різноманітних інстанцій, намагаючись домогтися справедливості. Матері йдеться про добре імя її доньки та притягнення до відповідальності убивць. Врешті, після незліченних проявів цинізму й байдужості армійських та інших чиновників, зважилася на відчайдушне звернення у соцмережі.

В коментарі сайту пані Валентина повідомила: “Я розумію, що це таке –  жити з однією ниркою. Але нехай люди знають, до якої ситуації доводять родини загиблих. Наведу лише один приклад: батько, Віктор Миколайлвич, який довів, що сина його вбили, на розкриття злочину витратив десь 900 000. Але судові рішення ніхто до уваги не бере, і їх просто не виконують. Щоб захистити честь своєї загиблої дитини, потрібні величезні суми.

Що ж до мого рішення, то це буде крайній варіант. Коли більше нічого не залишиться“.

Global Village

Фото: з архіву Валентини Анісімової та https://ukrinform.ua